Home » Интервјуа (page 5)

Интервјуа

Кој стои зад успешната приказна на македонските брендови: Dobra Voda, Ladna juicy, Ladna?

На наше големо задоволство, деновиве имавме можност да разговараме со Ирена Костурска – Бренд Менаџерот на Магрони ДОО, Друштвото за трговија и услуги. Ја поканивме на кратко интервју бидејќи и ние сме едни од верните обожаватели на функционалните води од брендот Dobra Voda, негазираните сокови Ladna Juicy и ледениот чај Ladna ... Read More »

Интервју со Тодор Стојчевски, пет години Чептер 4 Македонија “Се движиме на успешниот пат во односите со јавноста“

Денешен гостин на Маркетинг365 е господинот Тодор Стојчевски, директор на агенцијата за односи со јавноста Чептер 4 Македонија. Поводот е роденденски, 5 години работа на македонскиот пазар за агенцијата која е дел од еден од најголемите комуникациски системи во Централна Европа.  M365: Во односите со јавноста сте повеќе од половина деценија. ... Read More »

Срѓан Шапер: Во секој момент, сите сме секогаш на почеток!

Магазинот CorD кој во Србија се издава на англиски јазик и првенствено е наменет за бизнис луѓето и дипломатите кои работат таму, пред една седмица објави интервју со г-дин Срѓан Шапер, основачот на I&F McCann Grupa, во кое тој зборува за своето детство, светот на музиката, како и професионалната кариера во адвертајзингот.Денеска, ... Read More »

Интервју со Томо Рицов и Никола Врдољак во пресрет на 9-тото издание на Викенд Медиа Фестивал

За триесетина дена почнува 9-тото издание на најголемиот регионален собир на комуникациската индустрија, која повторно ќе се “обедини“ во Ровињ, Република Хрватска да се дружи, учи и разменува искуства за време на Викенд Медиа Фестивалот. Маркетинг365 се заинтересира што ново ќе се случува годинава на WMF, па решивме да поразговараме со луѓето ... Read More »

“Никакви пари не можат да го заменат чуството на гордост при смислување и реализација на врвните идеи“

Владимир Ќосиќ, креативен директор на агенцијата McCann Белград и претседател на жири комисијата за доделување на наградите KAKTUS 2016, зборува за тоа колку пазарот на маркетинг комуникациите во Србија е навистина интегриран, кои трендови ќе ја одбележат 2016 година, но и во која мера нашите агенции и клиенти се навистина ... Read More »

Интервју со Мојца Мајхен и Лучка Пељхан во пресрет на новото издание на Golden Drum

Во пресрет на новото издание на интернационалниот креативен фестивал Golden Drum кој годинава од 18 до 21 октомври е закажан во главниот град на Словенија, Маркетинг365  разговараше со Мојца Мајхен, извршната директорка на Golden Drum и Лучка Пељхан, директорката на натпреварувачката програма на фестивалот, кои специјално за нашите читатели ни споделуваат што ... Read More »

Интервју со Катерина Славова, директор на EasyPlatform во Македонија

Денеска на Маркетинг365 имаме чест и задоволство да разговараме со Катерина Славова, директор на EasyPlatform во Македонија, најбрзо-растечката интерактивна рекламна платформа во државава, која несомнено стана редовен избор на голем број огласувачи при нивните маркетинг кампањи. Повеќе за нејзината професионална кариера и придобивките за огласувачите и медиумите од соработката со EasyPlatform прочитајте ... Read More »

Интервју со Сергеј Зафироски, основач и генерален менаџер на агенцијата за истражување на пазарот и стратегиски маркетинг Insider ID

Денеска на Маркетинг365 имаме задоволство како гостин да го имаме Г-дин Сергеј Зафироски, основач и генерален менаџер на агенцијата за истражување на пазарот и стретегиски маркетинг Insider ID. Сергеј несомено е дел од младата елита на претприемачи и менаџери во Македонија кои одлучија да го напуштат корпоративниот свет и со ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365