Home » Компании (page 10)

Компании

Македонско-британскиот стартап Cognism доби инвестиција од 2 милиони фунти

Македонско-британскиот стартап Cognism, кој користи вештачка интелегенција за унапредување на продажбата, доби инвестиција од 2 милиони фунти во рунда предводена од фондот за ризичен капитал South Central Ventures, заедно со Newable, London Co-Investment Fund, Start-up Funding Club и други. Компанијата основана од претприемачите Џејмс Исилеи и Стјепан Булат им помага на компаниите да ја забрзаат ... Read More »

Vip официјален партнер на годинешната концертна програма на Авалон продукција

Vip со големо задоволство го објавува официјалното партнерство со Авалон продукција за концертната сезона по повод 25 години од постоењето на продукцијата. Преку ова партнерство Vip е дел од голем број концертни настани со што македонската јавност добива можност да проследи атрактивни музички настани со различни стилови. “За нас во ... Read More »

„Тиквеш“ и „Домен Лепово“ го потврдија статусот: Најтрофејни винарници во регионот

Доделени наградите за најдобрите вина на „Вино Љубљана 2018“ Македонското премум црвено вино „Домен Лепово Гранд Куве“ (Domaine Lepovo Grand Cuvée), од бербата 2015-та, по трет пат е прогласено за најдобро вино на меѓународниот вински натпревар „Вино Љубљана“. На годинешниот јубилеен 60. Меѓународен вински натпревар што се одржува во главниот ... Read More »

Витаминка го рестартира производството на Брилијант

Во Штип деновиве беа произведени првите количини од маслото Брилијант, по неодамнешното преземање на фабриката од индустријата за прехранбени производи „Витаминка” од Прилеп Како што информираат од Витаминка, новиот Брилијант е биде висококвалитетно, тројно рафинирано масло, а во рестартирањето на производството биле ангажирани околу 70 поранешни вработени од фабриката „Брилијант”. ... Read More »

Фолксваген започна глобална ревизија на своите агенциски партнерства

Гигантот на автомобилската индустрија сака да создаде низа регионални центри како дел од новата долгорочна маркетинг стратегија Фолксваген започна глобална ревизија на своите креативни агенции за да обезбеди поголема конзистентност во комуникацијата низ целиот свет, објави маркетинг директорот на Фолксваген, Jochen Sengpiehl. Со тој потег тие имаат намера да изградат ... Read More »

Пивара Скопје назначи нов Генерален директор

Од 1. мај 2018-та функцијата генерален директор на Пивара Скопје ќе ја извршува Владимир Косијер. Тој на оваа позиција доаѓа по Јован Радосављевиќ, кој со оваа редовна организациска промена е унапреден на позицијата генерален директор на операциите на Coca-Cola HBC во Романија. На позицијата генерален директор на Пивара Скопје, Владимир ... Read More »

Во Аџибадем Систина отворен првиот HISPA центар во Македонија

Персонализираниот пристап во намалувањето на ризик факторите и регулирање на крвниот притисок, значително влијаат во спречувањето на срцевиот и на мозочниот удар.   Во „Аџибадем Систина“ се отвори првиот HISPA центар во Македонија. Под името HISPA М, беше промовирано и здружението кое што стана дел од регионалното HISPA Здружение за ... Read More »

Иновативните решенија на Некстсенс за дигитална трансформација отсега достапни во Централна и Југоисточна Европа

Реномираната ИТ компанија Некстсенс потпиша партнерски договор со Веракомп, една од најголемите дистрибутерски компании на ИТ решенија Централна и Источна Европа, за дистрибуција на иновативните решенија на Нектсенс за дигитално потпишување. ИТ компанијата Некстсенс, со своите уникатни, иновативни и безбедни решенија за дигитално потпишување и размена на документи, целосно усогласени ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365