Home » Компании (page 21)

Компании

Mitsubishi најдоверлив автомобилски бренд во Германија

Mitsubishi Motors се наоѓа на врвот на листата на најдоверлив автомобилски бренд во Германија, според истражувањето направено од страна на светски реномираната институција за истражување на пазарот, J.D.Power, со седиште во Америка. Студијата направена од страна на оваа институција опфаќа над 15.000 испитаници, кои поседувале возила од различни марки во ... Read More »

Oglasizarabota.mk прераснува во вистински пазар на трудот

5 месеци на пазарот со над 3.000 објавени огласи. Повеќе од 500 регистрирани кандидати за работа, кои лично поставиле свое CV и 2.000 апликации за работа директно преку Oglasizarabota.mk. Над 600 корисници кои самостојно се регистрирале во базата за да добиваат секојдневно известување за нови работни места соодветно на нивниот ... Read More »

KARIERA.mk – Македонска мрежа од над 700.000 луѓе

Денеска и официјално е лансиран KARIERA.mk – новиот македонски сервис за поврзување на компаниите со кандидатите за вработување кој произлезе како резултат на заедничката соработка помеѓу тимови со над 10 годишно искуство во HR и IT индустријата. KARIERA.mk ќе нуди преглед на актуелни огласи за работа во Македонија, достапни пракси, ... Read More »

Димитар Ковачевски назначен за нов директор на Вип!

Димитар Ковачевски, досегашен директор на повеќе сектори во Телеком, од денеска е нов извршен директор на оне.Вип, дознава Фактор. Ковачевски на престижната директорска позиција го наследува Никола Љушев. Овој трансфер претставува своевидна „бомба“ во телекомуникацискиот бизнис, особено ако се има предвид завидната кариера на Ковачевски во Телеком и како директор ... Read More »

Ревлон во Македонија ги престави најновите трендови за коса во сезоната есен-зима

Изминатиот викенд во Хотелот Холидеј Ин во Скопје, ДАКАЛАМА НЕТ – новиот ексклузивен увозник и дистрибутер на производите од реноминираниот светски бренд Ревлон Професионал во Македонија, ја престави Парти колекцијата есен- зима 2016/2017. Врвни фризери од земјава имаа прилика да ги видат и совладаат најновите техники и трендови на боење од ... Read More »

Како технологиите на Microsoft може да се искористат во индустријата за малопродажба

На овогодинешниот MICROSOFT VIZIJA: Reloaded настан, компанијата Infinite Solutions ќе учествува со презентација на технологиите на Microsoft кои може да се искористат во индустријата за малопродажба. На презентацијата ќе имате можност да научите повеќе за продуктите на MICROSOFT во малопродажбата и слични вертикали кои се или можат да се изградат ... Read More »

Бесплатен веб-сајт за сите нови компании не постари од 12 месеци

Македонскиот веб-сајт креатор Вебстриан започнува програма за поддршка на бизнис-заедницата преку која новоотворените компании ќе може да добијат бесплатен веб-сајт, со вклучено хостирање и без трошоци за користење или одржување во првата година. „Денес кога нешто нѐ интересира – информација за некоја компанија, нивните производи или услуги, првото нешто што ... Read More »

Отворена продавницата „Маша и Медо“ застапник на брендовите RECARO, COSATTO и ТHULE.

На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ТHULE. Во продавницата има широк асортиман на детски производи кои ги ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365