Home » Компании (page 23)

Компании

Со новата промотивна понуда на Неотел добивате сѐ од едно место

Дали би сакале да имате пристап до сѐ од едно место на вашиот телевизор? За секој склучен договор на 2 години за кој било од пакетите neoTrio добивате неограничен интернет, телевизија и фиксна телефонија бесплатно во првите три месеци, додека за останатиот период од договорот добивате намалена претплата. Дополнително, добивате ... Read More »

Веб самит Лисабон 2016 – од аголот на дигитален маркетер

Пишува: Петар Влаисављевиќ, SEM Specialist во агенцијата Drive  Потенцијалот на live видеата, дали adblocking може позитивно да влијае на адвертајзерите, предизвиците во огласувањето во апликациите, како и фактот дека производот е сам по себе најпопуларен медиум, се темите кои  привлекоа најголемо внимание на маркетерите         Светот на маркетингот во 2017 година ... Read More »

Mitsubishi најдоверлив автомобилски бренд во Германија

Mitsubishi Motors се наоѓа на врвот на листата на најдоверлив автомобилски бренд во Германија, според истражувањето направено од страна на светски реномираната институција за истражување на пазарот, J.D.Power, со седиште во Америка. Студијата направена од страна на оваа институција опфаќа над 15.000 испитаници, кои поседувале возила од различни марки во ... Read More »

Oglasizarabota.mk прераснува во вистински пазар на трудот

5 месеци на пазарот со над 3.000 објавени огласи. Повеќе од 500 регистрирани кандидати за работа, кои лично поставиле свое CV и 2.000 апликации за работа директно преку Oglasizarabota.mk. Над 600 корисници кои самостојно се регистрирале во базата за да добиваат секојдневно известување за нови работни места соодветно на нивниот ... Read More »

KARIERA.mk – Македонска мрежа од над 700.000 луѓе

Денеска и официјално е лансиран KARIERA.mk – новиот македонски сервис за поврзување на компаниите со кандидатите за вработување кој произлезе како резултат на заедничката соработка помеѓу тимови со над 10 годишно искуство во HR и IT индустријата. KARIERA.mk ќе нуди преглед на актуелни огласи за работа во Македонија, достапни пракси, ... Read More »

Димитар Ковачевски назначен за нов директор на Вип!

Димитар Ковачевски, досегашен директор на повеќе сектори во Телеком, од денеска е нов извршен директор на оне.Вип, дознава Фактор. Ковачевски на престижната директорска позиција го наследува Никола Љушев. Овој трансфер претставува своевидна „бомба“ во телекомуникацискиот бизнис, особено ако се има предвид завидната кариера на Ковачевски во Телеком и како директор ... Read More »

Ревлон во Македонија ги престави најновите трендови за коса во сезоната есен-зима

Изминатиот викенд во Хотелот Холидеј Ин во Скопје, ДАКАЛАМА НЕТ – новиот ексклузивен увозник и дистрибутер на производите од реноминираниот светски бренд Ревлон Професионал во Македонија, ја престави Парти колекцијата есен- зима 2016/2017. Врвни фризери од земјава имаа прилика да ги видат и совладаат најновите техники и трендови на боење од ... Read More »

Како технологиите на Microsoft може да се искористат во индустријата за малопродажба

На овогодинешниот MICROSOFT VIZIJA: Reloaded настан, компанијата Infinite Solutions ќе учествува со презентација на технологиите на Microsoft кои може да се искористат во индустријата за малопродажба. На презентацијата ќе имате можност да научите повеќе за продуктите на MICROSOFT во малопродажбата и слични вертикали кои се или можат да се изградат ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365