Home » Компании (page 5)

Компании

Заштеди време и уживај во животот! Reptilmarketi.mk – со еден клик до вашата он-лајн продавница

Reptilmarketi.mk, он-лајн сервисот на ланецот маркети „Рептил“, кој започна да фунционира пред неколку месеци, веќе е вистински хит! Можноста преку интернет да се заврши целото купување, од правење на нарачката, плаќање на сметката и достава на купеното до врата веќе е препознаена од купувачите на кои времето им е најскапоцено. ... Read More »

Стефан Јовановски од Вип прогласен за најдобар менаџер за човечки ресурси

Македонската асоцијација за човечки ресурси го прогласи Стефан Јовановски од Вип за најдобар менаџер за човечки ресурси за 2016 година. Во истражувањето што го спроведува македонската асоцијација  за човечки ресурси, менаџерот на Вип е прогласен за најдобар во конкуренција на голем број домашни компании. Според асоцијацијата, Јовановски својата 20 годишна ... Read More »

Зошто секое продажно место треба да прифаќа American Express картичка?

American Express е најпозната платежна картичка во светот, најмногу заради нејзината безбедност и престижноста на трговските партнери кои ја прифаќаат. Во Македонија картичката ексклузивно ја издава  Силк Роуд Банка. Анализираме зошто трговците би требало да прифаќаат American Express, и кои се предностите за корисниците на овој картичен бренд. „ American ... Read More »

Признание за иновативна употреба на дигиталните канали на комуникација

Комуникацискиот тим на I&F McCann Група е награден со ПРизнание за употреба на дигиталните медиуми и новите технологии во комуникациите. Наградената кампања е реализирана за проектот ARt, најголемата виртуелна изложба на сите времиња, која McCann Белград ја креира за Музејот на современа уметност во Белград. „Оваа награда претставува признание за ... Read More »

Над 17.000 основци учествуваа во проектот на Пивара Скопје за безбедни и здрави школски денови

Веќе четврта година по ред, Пивара Скопје, во соработка со општините, го реализира едукативниот проект на теми поврзaни со здравјето и безбедноста, наменет за учениците од четврто одделение. Оваа година со едукацијата беа опфатени над 8.000 ученици во 114 основни училишта во 11 општини и градови ширум земјата. Со ова, ... Read More »

„Тиквеш“ одново го потврди статусот – најтрофејна винарница од регионот

Врвните автентични вина на Винарската визба „Тиквеш“ освоија вкупно 25 медали и признанија на трите престижни светски вински натпревари што се одржуваат оваа пролет во Лондон и Брисел, со што „Тиквеш“ го потврди статусот – најнаградувана винарница од Југо-источна Европа. На овие натпревари, „Тиквеш“ освои еден златен, 9 сребрени и ... Read More »

Добредојде во реалниот свет

По бројни гласини, Австрискиот Телеком MVNO Hofer Telekom (HoT) официјално започна со својата кампања во Словенија креирана од страна на маркетинг групацијата Strobl. На лансирањето на новиот бренд, Hofer се заложи за обезбедување на најдобар квалитет по најдобри цени досега, во полето на телекомуникациите. ‘’За таа цел кампањата го презентира ... Read More »

„Вози право, вози здраво“ Vol.3

Веќе трета година по ред Стопанска банка АД – Скопје ги повикува љубителите на тркала да земат учество во ревијалната трка „Вози право, вози здраво“ по улиците на Скопје со цел подигнување на свеста за позитивните ефекти од користењето на овие чисти транспортни средства. Секако, со учество во настанот заедно ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365