Home » Креативен импулс (page 50)

Креативен импулс

Брендот Walkers ја тестира лојалноста на корисниците со „Choose or Lose“ кампања

Најновата кампања на брендот Walkers тестира дали се спремни луѓето да се откажат од познатите вкусови за да пробаат нешто ново Познатиот бренд за грицки Walkers започна кампања „Choose or lose!“ која го промовира изборот помеѓу класичните и новите вкусови. Купувачите за својот фаворит можат да гласаат со купување на ... Read More »

Citroen и нивната нова агенција Traction претставија дрвен модел на “Спачек“

Агенцијата Traction, дел од BETC групацијата, му помогна на Citroën да му оддаде почест на т.н. Спачек со ова неверојатно дело Во оваа дигитална ера, еден пензиониран столар дизајнира уникатна креација- Citroen 2CV направен од дрво. Citroën 2CV, во нашите краеви познат како Спачек, беше ефтин модел на автомобил којшто ... Read More »

Señor и Искрените вина на светскиот врв!

Señor амбалажата за Искрените вина Матковиќ е сместена помеѓу 200 најдобри на светот според изборот на легендарниот Lürzer’s Archive! На оваа повеќекратно наградувана амбалажа и` се посветени дури 6 страници, но и насловната страна на посебното издание на Lürzer’s Archive, кое секоја втора година го собира најдоброто од најдобрите дизајни ... Read More »

Германски супермаркет ги отстрани сите странски производи за да покаже кон што води расизмот

Супермаркет во Германија ги отстрани сите странски производи од своите полици за да покаже колку малку би останало за луѓето ако расистите надвладеат. Супермаркетот „Едека“ во Хамбург го направи овој потег за да покаже кон што водат ограничените погледи на расизмот. Сите странски производи беа отстранети во саботата, кога супермаркетот ... Read More »

Обединетите нации во новата кампања ја користат алатката на Фејсбук за проширена реалност

Оваа моќна кампања им овозможува на хуманитарците да ја раскажат својата приказна и ја подига свеста за загрозеноста на цивилите во вооружените конфликти Новата моќна кампања на Обединетите нации ја користи новата алатка на Фејсбук, Camera Effects Studio, со цел на цивилите и хуманитарците во воените зони да им се ... Read More »

Нова реклама на Адидас со ѕвездите на Манчестер Јунајтед

Во спотот по повод почетокот на новата сезона на Премиер лигата во Велика Британија, Адидас ги претставија новите дресови на Манчестер Јунајтед. Адидас лансираше нов спот по повод  почетокот на новата сезона на Премиер лигата во Велика Британија, а го зачини со надреални анимации и ѕвезди на Маначестер Јунајтед, од ... Read More »

Заводлива кампања на Paco Rabanne

Кампањата за новиот парфем Pure XS, кој ни доаѓа потпишан од Paco Rabanne е интригантна и заводлива… Португалскиот манекен Франциско Енрикес е новото заштитно лице на парфемот, кој е уникатна мешавина која ја развија мајсторите на парфемската алхемија -Ан Флип, Бруно Јованович и Каролин Думар. Pure XS парфемот е мешавина ... Read More »

Nike создаде “ода“ во чест на Мо Фарах

Пред два дена во Лондон, на Светското првенство во атлетика, го видовме последниот настап на една од најголемите британски атлетичарски звезди Мо Фарах во трката во дисциплината на 1,500 метри. По тој повод Nike во соработка со агенцијата Wieden + Kennedy Лондон, создадоа моќно видео за придонесот и жртвата на Мо ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365