Home » Маркетинг & Адвертајзинг (page 20)

Маркетинг & Адвертајзинг

Спас за локалните пивници!

„Британската пивска алијанса“ е организација која вообичаено има прилично комфорна работа: да ги поттикнува Британците да пијат пиво. Но, оваа организација сега го менува тонот и собира поддршка за една блиска и драга кауза за многумина во Обединетото Кралство – одржување во живот на локалните пабови. Со широката кампања „Long ... Read More »

McDonald’s прогласен за огласувач на годината во Азија

Фестивалот Spikes Asia откри дека McDonald’s е овогодинешниот добитник на престижната награда “Огласувач на годината” – највисоко признание за брендови кои се издвојуваат по квалитетот и иновативноста на нивните креативни кампањи во Азија. Како глобален бренд кој внесува посебен “вкус” во секој од различните азиски пазари, McDonald’s успешно го одржува ... Read More »

Агенциите од IPG Mediabrands SEE меѓу водечките во Србија, Хрватска и Бугарија

Според годишниот извештај RECMA, IPG Mediabrands SEE, односно агенциите UM Белград, UM Загреб и UM Софија, кои работат во рамките на I&F McCann група, се рангираа меѓу водечките три медиски агенции на пазарите во Србија, Хрватска и Бугарија, единствените земји во регионот опфатени со ова истражување. “Како тим, а и ... Read More »

Ѕирнавме зад камерите за време на снимањето на видео спотот на Македонски Телеком (фотогалерија)

Сонце, море, плажа, бескрајно синило и… АКЦИЈА! Вака отприлика изгледала атмосферата зад камерите за време на снимањето на последниот видео спот во кој главната улога ја има нашата позната актерка Јелена Јованова. Рекламата којашто е актуелна за последната роаминг понуда на Телеком, деновиве го привлекува вниманието на граѓаните не само ... Read More »

Отвори го светот на музиката со Heineken! И освој патување во Амстердам

Во понеделник, на 23 јули започнува наградната игра на Heineken под име „Отвори го светот на музиката со Heineken” Како што кажува насловот, се работи за наградна игра создадена за љубителите на добрата музика, патувањата и авантурите, како и за сите оние кои уживаат во вкусот на пивото и сакаат ... Read More »

Доналд Трамп е најголемиот политички огласувач на Фејсбук

Доналд Трапм и неговиот политички комитет од почетокот на мај потрошиле 274.000 долари за огласување на Фејсбук Претседателот на САД Доналд Трамп и неговиот политички комитет од почетокот на мај потрошиле 274.000 долари за огласување на Фејсбук, според истражување на Универзитетот во Њујорк, пренесува Њујорк тајмс. На второ место е ... Read More »

Kампања за заштита на животните во Зоолошката градина во Скопје

 „За здрави и среќни животни“ е кампања за подигнување на свеста кај посетителите, чија цел е да се спречат несовесните посетители да фрлаат храна, но и отпадоци во живеалиштата на животните во Зоолошката градина.  – Почнавме со кампањата за зашита на животните. Причина за тоа се несовесните граѓани кои и ... Read More »

„Не летај, летувај“ заедничка кампања на МВР и РСБСП за намалување на сообраќајните незгоди

Едукација и подигнување на свеста за безбедно и одговорно патување во текот на летото и намалување на бројот на сообраќајни незгоди и жртви во нив е целта на едукативната кампања „Не летај, летувај“, што ќе се реализира во следните два месеци од страна на Министерството за внатрешни работи и Републички совет ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365