Home » Медиуми (page 5)

Медиуми

Проект на Радио Канал77: „Дедо Мраз сакам нешто да ти кажам“

На веб страната на Канал 77 беше активирана апликација преку која на многу едноставен начин најмладите слушатели можеа да “го контактираат“ Дедо Мраз и да му испратат текст, цртеж, фотографија, песничка или слично. Од пристигнатите содржини се одбираа 10-те најкреативни и истите деца беа посетувани од тимот на Канал77 во нивните домови ... Read More »

“24 Вести” се ребрендира во “Телевизија 24“

Шест години од постоење во македонскиот медиумски етер, по првиот сигнал на телевизијата 24 Вести. Грижата за навремено, објективно, прецизно информирање со сите нишани на етичкото новинарство ќе продолжи и понатаму, а фокусот ќе бидат граѓаните. Раководството на телевизијата внесува многу новини. На свеченоста по повод годишнината уште една новина, ... Read More »

4 трендови кои ќе ги редефинираат медиумите во 2017 година

Од видеата во живо до интерактивните кампањи на отворено, магазинот Marketing Week  ги предвидува четирите трендови кои  ќе го променат медиумскиот спектар во текот на оваа година. 1. Емитување во живо Брендовите ќе пристапат кон  емитување на видео во живо. Досега тоа се применуваше како експеримент или маркетиншки трик, но во иднина ... Read More »

„Еуроспорт“ и „Дискавери“ ги добија сите ТВ права за емитување во Европа на Олимписките Игри

Интернационалниот Олимписки Комитет (ИОК) објави дека сите телевизиски и мултиплатфорни права за емитување во Европа за следните четири манифестации на Олимписките Игри во периодот од 2018-2024 се доделени на Дискавери Комуникејшнс, матичната компанија на Еуроспорт. Со оваа објава започнува долгорочното партнерство меѓу најголемиот спортски настан, Олимписките Игри и водечката медиумска ... Read More »

Денеска премиера на телевизискиот проект Фактор 24

Денеска со почеток од 23:00 часот стартува телевизискиот проект на порталот Фактор, насловен како ФАКТОР24 – реализиран во соработка со телевизијата “24 Вести“ „ФАКТОР 24“ е замислен како уникатен ТВ формат кој ќе обработува општествено економски теми од Македонија и регионот, каде на едноставен, јасен и приeмчив начин ќе ги отвари ... Read More »

Политичко шоу „24 Отворено“: Во сржта на животот!

Во сржта на македонското живеење, ТВ магазинот Отворено 24, секој четврток на публиката ќе  и понуди содржини кои ќе бидат обработени сосема поинаку од она што досега го имаше на телевизиските екрани. Вечерва со почеток од 20 часот и 45 минути стартува ТВ магазинот Отворено 24, новото информативно ток шоу изведено по ... Read More »

Документарниот филм „Шпион“ на Ал Џезеира Балкан во Недела од 17 часот

По филмовите „Шест часа до небото – Тоше Проевски“ и „Кобна кота“,  Ал Џезеира Балкан го претставува новиот македонски документарен филм – „Шпион“, кој го реализира продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски. Се работи за истражувачка документарна приказна која зборува за уцените, трговијата со државни тајни и ... Read More »

Витаминка ја помогна реализацијата на серијата „Преспав“

Витеа чај наместо ракија за Миле, Атлантис чоколадна бонбона за вишиот инспектор, чаша со Цевитана за освежување во ресторанот на хотелот, ова се сцени од новата македонска ситком серија „Преспав“. Како што вратите од пансионот „Преспав“ се отвораат, така се влегува во една метафорична приказна, лоцирана на брегот на Преспанското ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365