Home » Најнови вести (page 30)

Најнови вести

Bо петок започнува второто издание на THE GENTLEMEN’S EXPO ‘19

  Уште малку саати не делат до второто специјално издание на the Gentlemen’s EXPO ’19 – “whiskey edition”, овој петок и сабота, 05-06 април, Skopje Marriott Hotel, во организација на Боттега Евенти. “Почнуваме петочки, опуштено после работа од 17 часот со whiskey after work во swing ритам и посебни мастер ... Read More »

Претседателска Кампања `19: Какви слогани и визуелни комуникации одбраа кандидатите

Денеска официјално започнува изборната кампања во пресрет на Претседателските избори кои треба да се одржат на 21 април (прв круг) и 5 мај (втор круг). Кандидатот Стево Пендаровски кој доби подршка од владините партнери СДСМ и ДУИ подржан и од нивните коалициони партии, на изборите ќе настапи со слоганот “Заедно ... Read More »

Легендарниот Сер Мартин Сорел на Денови на комуникации: Приказна за успехот на еден од најголемите претприемачи во светот

Најголемото име во маркетинг комуникациската индустријата предавач на фестивалот Денови на комуникации во Ровињ зборуваше за неговиот животен пат и кариера Легендарниот Сер Соррел го живее сонот на секој бизнисмен – од мала компанија создаде една од најголемите во светот. Затоа, никој не е изненаден што неговото доаѓање на фестивалот ... Read More »

Мајкрософт ги забрани првоаприлските шеги

Многумина не го сакаат 1 април поради честите невкусни шеги и последиците до кои можат да доведат. Мајкрософт води кога станува збор за спречување на хумористични незгоди на работното место, односно на вработените им е наложено да не учествуваат на првоаприлскиот занес. Имено, маркетинг директорот Крис Капосел им се обрати ... Read More »

Инфлуенсер маркетинг е нов предизвик за комуникациската индустрија

Феноментот „инфлуенсер“ и неговата моќ да пренесе важни пораки кон јавноста преку социјалните медиуми беше главната тема на денешната конференција „Нови комуникациски трендови – инфлуенсер маркетинг”, што се одржа во Скопје во организација на Македонската асоцијација на агенции за маркетинг (МААМ). На конференција присуствуваа претставници од Адријатик регионот. Идејата е ... Read More »

BBDO Загреб прогласена за агенција на годината во Хрватска

IdejaX е национално натпреварување во креативност, а на фестивалот Денови на комуникации во ново отворената категорија Craft наменета за дизајнерите, дигиталците и продукциските куќи се остварени одлични резултати  На фестивалот Денови на комуникации во Ровињ се доделени престижните награди IdejaX. Гранд при освои агенцијата Studio Sonda за проектот Piquentum Sv. ... Read More »

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб дизајн

Тема на конкурсот „S.O.S” Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот трае 10 недели, односно сите кандидати кои ги исполнуваат условите, своите пријави ќе може да ги поднесат најдоцна до 17 април 2019 година. ... Read More »

Фотографиите на Анастасија Атанасоска дел од изложбата “Букурешт: Визии”.

Од 29ти март до 4ти април во ОК Центарот во Букурешт ќе биде отворена изложбата на фотографии “Букурешт: Визии”.  Ќе бидат претставени четворица реномирани фотографи, меѓу кои и Анастасија Атанасоска, македонски кинематограф и фотограф која долги години работи во Романија. Анастасија е ко-сопственик на “Sparki Studio” и сопственик на “Epic ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365