Home » Настани (page 10)

Настани

Денеска трибина на скопски саем: Вредноста на македонската архитектура денес

Во вторник, 28.02.2017, на Скопски саем свечено се отворија 14от Меѓународен саем на градежништво, градежни материјали и градежна механизација и 7от RealExpo – Меѓународен саем на недвижности, кои ќе траат до 04.03.2017, сабота. Во склоп на саемите, на 03.03.2017 во 15.00 часот во Дипломатик салата на Скопски саем ќе се ... Read More »

Кире Лазаров те поканува на камп: Седум дена тренинг и дружење со Капитенот

Најдобриот македонски спортист, Кирил Лазаров, со видео покана до идните македонски ракометари за седум дена тренинг и дружење на неговиот, трет по ред, ракометен камп кој од 20 Јуни до 02 Јули 2017 година ќе се одржи во прекрасниот Охрид. Официјално најдобриот десен бек во светот, со своето ракометно и ... Read More »

Иднината е сега – академската посета на еминентниот професор Луиз Мутињо на Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје

Еминентниот професор, врвниот експерт од областа на маркетинг, туризам и економија, професор Луиз Мутињо за прв пат оствари академска посета на Македонија со цел да ја зацврсти соработката со Универзитетот за туризам и менаџмент во Скопје. Во рамки на посетата, професорот Мутињо одржа интерактивно предавање за сите студенти на УТМС ... Read More »

“Денови на комуникациите“ донесуваат нови погледи на светот на деловното комуницирање од три различни континенти

Фестивалот Денови на комуникациите оваа година во Ровињ ќе ги собере врвните експерти кои својот печат во индустријата на деловното комуницирање го оствариле со разбивање на конвенционалните пристапи, поврзување на познати дисциплини на поинаков начин и залагање за нов пристап на комуникација воопшто. Така, посетителите на фестивалот ќе се запознаат ... Read More »

Ако не можеш да ги победиш, придужи им се: На 5 по ред New Europe Market дознајте во чии раце е иднината на FTA каналите

Петта година по ред Дубровник нема да остане запаметен само по најдобрите туристички доживувања или филмски сетови, туку на четири денови ќе стане центар за најдобрите дебати за иднината и развојот на телевизијата. New Europe Market е медиски настан на кој присуствуваат најголемите експерти од полето на телевизијата и медиумите, ... Read More »

Заедничко создавање приказна во која ќе учествуваат и брендот и потрошувачот, еден од клучните предизвици во 2017 година

Персонализација на содржината (26%), realtime маркетинг (24%), мобилен маркетинг (23%), како и онлајн комуникација (21%) и видео маркетинг (20%) – се клучните трендови кои ја одбележаа 2016 година, е резултатот од истражувањето кое го спроведе порталот Marketing mreža во соработка со агенцијата MASMI Белград. За клучните трендови во струката за ... Read More »

Исклучително признание: Duna Events со најдобро организиран настан во регионот!

Дуна Настани (DUNA Events) е најдобриот тим за организација на корпоративни и интерни настани во регионот! Така вчера одлучи експертското жири на RSVP Фестивалот, како единствена годишна манифестација која што на регионално ниво ги собира компаниите што работат во сферата на организирање на настани. Тимот на Дуна Настани ја доби ... Read More »

Овој четврток се одржува 21-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток (09.02.) во кафе-бар “Мартини“ (т.ц. Лептокарија) во Скопје, со почеток од 18:00 часот, ќе се оддржи 21-вото издание на најпопуларниот бизнис-нетворкинг настан во државава Бизнис Кафе Македонија. Своите бизнис искуства,  успеси и научени лекции – со присутните ќе ги споделат:  Драгана Чифлиганец – извршен менаџер во градежната компанија Адора ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365