Home » Настани (page 20)

Настани

Македонската Пи Ворлд со настан и во Њујорк

Македонската креативна агенција Пи Ворлд, овој јуни (8-9) , во просториите на престижниот магазин Vogue во Њујорк, ќе го одржи својот прв интернационален настан во САД. Global PR Summit New York вклучува презентации од над 20 интернационални експерти за односи со јавност и друштвени медии од светски познати компании како ... Read More »

Запознајте ги финските емотикони на Weekend Media фестивалот во Ровињ

Во Финска не шетаат поларни мечки, но Дедо Мраз е фински државјанин, и вистина е дека Финците имаат посебен збор за пиење дома, во потполна осаменост и долна облека – kalsarikännit. Овие и слични необични обичаи, емоции, омилени пцовки и митови за својата земја, Финците ги претворија во една од ... Read More »

Бизнисот си подаде рака! “Кафе“ кое ќе се памети и прераскажува!

Ниту целата тераса и внатрешен дел на “Twins Kitchen and Wine“ во Парк Хотел не беа сосема доволни за да ги примат вчерашните посетители на 23-тото издание на “Бизнис Кафе Македонија“. Во шега организаторите велеа дека наредното можеби треба да го организираат пак тука некаде во близина…..на стадион! Ете така отприлика помина ... Read More »

„Басни од Македонија“-народни приказни во модерно издание на „Браво сине“

По големиот успех на едицијата „Бајки од Македонија“, Движењето за поддршка на креативноста, Иво Лауренчиќ „Браво сине“ и издавачката куќа „Арс Ламина“ издадоа нова едиција „Басни од Македонија“. Едицијата е составена од басните „Кучето и зајакот­“, „Лакомата мечка“, „Војската на лавот“ и „Жабата и глушецот“, басни од усното народно творештво, ... Read More »

Директорите на Пивара Скопје и KPMG дел од 23-тото Бизнис Кафе Македонија

Наредната среда (17.05.2017 г.) со почеток од 18:00 часот во Брик Бар (Парк хотел) во Скопје ќе се одржи 23-тото по ред издание на најпопуларниот бизнис-нетворкинг настан во Македонија. Бизнис Кафе Македонија Ве поканува на нова бизнис-дружба, овојпат заедно и со првите луѓе на Пивара Скопје и KPMG, Г-дин Јован Радосављевиќ и ... Read More »

Michael Weatherly од серијата Bull стигнува во Дубровник на New Europe Market

Дека холивудските ѕвезди сакаат да доаѓаат во Хрватска, особено во текот на летните денови, докажува уште една претстојна посета на познат актер. Michael Weatherly, ѕвезда на серијата Bull, во јуни ќе биде специјален гостин на најголемиот медиски настан во нашиот регион кој ги собира професионалците од ТВ индустријата. На New ... Read More »

Илинка Црвенковска, Жарко Димитриоски и Душан Дракалски дел од регионалното жири на #Kaktus2017

Организаторите на фестивалот на интегрирани комуникации Кактус од Србија го објавија списокот  со членови на регионалното жири за доделување на стручните награди за годинава. Регионалното жири е составено од 11 креативни директори од регионот, а македонски претставници во одбраното друштво се  Илинка Црвенковска од Идеа Плус, Жарко Димитриоски од Еден На ... Read More »

Скопје и Македонија добиваат можност за светска промоција

Се стеснува изборот на екипи кои би настапиле во Скопје на Супер куп 2017. Најмногу се посакуваат Манчестер Јунајтед… и Реал Мадрид или Јувентус. Спортските фанови се радуваат на единствената можност да гледаат во својата родна земја врвен фудбал, сега и којзнае кога повторно. Но се радуваат и сите оние ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365