Home » Настани (page 3)

Настани

По што се разликува Black Friday во Македонија и во Америка

Продавниците, големите трговски брендови и шопинг центрите низ Македонија го најавија најголемиот шопинг ден во годината – Black Friday. Оваа кампања застапена на глобално ниво која потекнува од Америка, последниве години станува сѐ поактуелна и кај нас. Крајот на ноември е познат по овој ден, со кој официјално започнува предновогодишното ... Read More »

Со донаторска гала-вечера одбележани десет години од постоењето на Македонија2025

Невладината меѓународна организација Македонија2025 го прослави своето десетгодишно постоење, со организирање на донаторска гала-вечера на 8-ми ноември. Пред публика составена од преку 400 гости, видни претставници на бизнисот, академијата, како и дипломатскиот кор, беа презентирани програмите за развој на лидерски вештини, економски развој како и поврзување со бизнис дијаспората. Вкупните ... Read More »

За наградите Sempler се натпреваруваат повеќе од 90 кампањи оваа година

Добитниците на наградите ќе бидат објавени на 29 ноември на церемонијата во рамките на конференцијата SEMPL Регионалното жири ќе има тешка работа, бидејќи ќе мора да ги избере најдобрите меѓу повеќе од деведесет пријавени кампањи. Во борбата за дванаесет награди Golden Sempler и Grand Sempler за најдобра медиумска стратегија во 2018 ... Read More »

Доделени наградите #kaktus2018!

Idea Is Nothing Without Execution Маркетинг мрежа синоќа ги награди организациите, компаниите, институциите и агенциите за најквалитетните и најпрофесионалните поединечни и интегрирани кампањи, на четвртиот по ред национален фестивал на интегрирани комуникацији во Србија, KAKTUS 2018. За наградите оваа година, се натпреваруваа дури 132 проекти, што претставува раст од 6,5% ... Read More »

Конференција REXPO 2018 на 27 и 28 ноември во Загреб

Овогодишниот REXPO е во знак на продор на кинескиот капитал на пазарот во Хрватка и големите инвестициски проекти во малите градови Една од највозбудливите гранки на индустријата е градежништвото и тоа она која ја менува сликата на околината на подобро и кое од просторното уредување создава филозофија на квалитетно живеење. Но, ... Read More »

Конференцијата “200 Жени Претприемачки“ по втор пат во Македонија

По втор пат во Македонија на 05.12.2018 година во Allikas wedding&event centеr  се случува настанот „Конференција за 200 Жени Претприемачки„ кој оваа година ќе порасне од 100 на 200 претприемачки. Резултатите од спроведената анкета од минатогодишната конференција “100 Жени Претприемачки”  го покажаа следново: – 75,70% од гостите после конференцијата меѓусебно оствариле прв ... Read More »

20 SEMPL: Во напредната технолошка средина мораме да станеме похумани

Јубилејниот 20 SEMPL најавува одлична програма и подеднакво одлична забава Grand Hotel Bernardin во Порторож, Словенија на 29 и 30 ноември, ќе биде домаќин на повеќе од 1.200 професионалци од медиумско- комуникациската индустрија кои ќе одвојат два дена за спознавање на глобалните трендови во маркетингот, медиумите и комуникациите. Јубилејниот 20 ... Read More »

Дигиталната трансформација и новите технологии во фокус на третиот ден од Самитот Македонија2025

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти ќе зборуваат на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите технологии во медицината, претприемништво, одговорно лидерство и други. Во изјава, Кристијан Руп – Портпарол на платформата „дигитална Австрија“ и Координатор на иницијативата „SME DIGITAL” во Стопанската Федерална комора ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365