Home » Настани (page 60)

Настани

Светски стручњаци на конференцијата PRilika 2014

Друштвото за односи со јавност на Србија (ДСОЈ) на 7 и 8 ноември, како што претходно најавивме, во Белград (во Звездара Театар) ја организира шестата меѓународна конференција под назив “Комуникација на (с)цена“. Цел на овогодишната конференција на ПРилика е да понуди одговори на горливите прашања од професијата, како успешно да ... Read More »

Се спуштаат завесите на Голден Драм 2014 ! Што ќе ни донесе финалниот ден ?

Денеска е последниот ден од интернационалниот адвертајзинг фестивал Голден Драм 2014, кој традиционално секоја година се оддржува во Порторож, Словенија. Вечерва ќе се одржи финалната наградна церемонија на Голден Драм на која ќе бидат познати победниците уште во 8 категории (Film, Press, Outdoor, Direct communication, Design of Brand & Corporate Identity, ... Read More »

Почнува Golden Drum 2014, меѓу пријавените 1220 проекти и 7 од Македонија

Денеска во Порторож, Словенија започнува 21-вото издание на интернационалниот адвертајзинг фестивал Голден Драм кое ќе трае до Петок. Стотици креативци од целиот регион ќе имаат прилика да слушнат повеќе предавања од некои од најистакнатите маркетинг професионалци од светот, а добредојде на самото отворање ќе посака и Душан Дракалски од Македонија кој ... Read More »

Во четврток ќе се одржи првото IAB Networking Café

Во четврток, на 9-ти октомври, во Концепт 37 во Скопје, со почеток од 18:00 часот, ќе се одржи првото IAB Networking Café организирано од ИАБ Македонија. Покрај квалитетниот нетворкинг, еднаш квартално членовите ќе имаат прилика да се запознаат со некои иновации на домашниот дигитален пазар, успешни кампањи, примери од добри ... Read More »

Во пресрет на 16-тата SEMPL конференција

Земете го Вашиот роковник и со црвено пенкало подвлечете ги датумите 27-ми и 28-ми ноември. Тоа се деновите кога се одржува своевидното финале на креативните фестивали од регионот, по 16-ти пат во Порторож, Словенија ќе се случува SEMPL , најголемата конференција за медиски трендови во Адриатик регионот. Ако на SEMPL ... Read More »

Работилница за дизајн на комуникација Vol.2 – социјални мрежи

Во рамките на Неделата на дизајнот се одржа втор дел од работилницата – Дизајн на комуникација. Оваа година таа е посветена на најголемата револуција во комуницирањето – вмрежена комуникација преку социјалните медиуми. Фејсбук, Твитер, Инстаграм стануваат сè повлијателни меѓу медиумите. “Пријателите” со кои сме вмрежени стануваат наши гледачи и читатели, ... Read More »

Се одржа панелот “Традиционални vs. Дигитални канали на комуникација“

Во средата во “Куршумли Ан“ во склоп на Skopje Design Week се оддржа панелот со наслов „Традиционални vs дигитални канали на комуникација“ под покровителство на Медиа Принт Македонија. Говорници на панелот беа Дејан Ѓорѓиевски, маркетинг и ПР-менаџер на „Порше Македонија“,  Александар Ивановски, маркетинг-координатор во МПМ, Ненад Ристовски медиа планер од ZenithОptimedia. Ленче Карпузовска, менаџер за ... Read More »

Денеска на “SDW“ панел-дискусија на тема „Традиционални Vs. дигитални канали на комуникација“

„Традиционални vs дигитални канали на комуникација“ е темата на панел-дискусијата што денеска со почеток од 18 часот, во Куршумли Ан, ќе се одржи под покровителство на МПМ во рамките на Skopje Design Week. Говорници на дебатата ќе бидат Александар Ивановски, маркетинг-координатор во МПМ, Ленче Карпузовска, менаџер за комуникации во „ЕВН ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365