Home » Во фокусот (page 30)

Во фокусот

WARC се приклучува кон The Work на Cannes Lions

Од Cannes Lions соопштија дека WARC, глобалниот авторитет за адвертајзинг и медиа ефективност, ќе стане дел од дигиталната понуда на The Work, откако WARC беше купен од страна на Ascential. Клиентите на Cannes Lions сега ќе имаат можност за увид во уште побогати анализи и бенчмаркинг за своите маркетинг кампањи ... Read More »

Прв регионален бизнис натпревар во Белград, поддржан од Фондот за Западен Балкан

Прв заеднички регионален настап на тројцата победници на проектот ЛИДЕР од Македонија, Србија и Босна и Херцеговина По успешно спроведените изданија на проектот ЛИДЕР и објавувањето на тројцата победници од Србија, Македонија и Босна и Херцеговина, наградените за првпат се стекнаа со можност за заедничко претставување на своите бизнис-идеи пред ... Read More »

NEM 2018: Регионот на Централна и Источна Европа е помеѓу водечките во конзумација на ТВ

Вториот ден од NEM 2018 година го стави регионот на Централна и Источна Европа на картата на ТВ индустријата – ова слободно можеме да го заклучиме откако ги слушавме панелистите и нивните податоци за овој дел од светот. Исто така, можевме да видиме како една содржина може да стане поголема ... Read More »

Опаѓа интересот за Фејсбук, но расте за другите платформи

Голем број на луѓе се префрлуваат од Фејсбук на затворени форуми како WhatsApp за да расправаат за дневни вести, поради загриженост за приватноста, лажни вести и расправии, се вели во студијата на Институтот за истражување на новинарство на Ројтерс. Најновиот извештај за дигиталните вести на овај Институт покажа дека луѓето ... Read More »

Успех за кампањите на Coca-Cola Company, Koncern Bambi и Ahold Delhaize на вториот Effie Awards Србија

На вториот фестивал Effie Awards во Србија, во конкуренција на вкупно 49 пријавени проекти, кампањите на компаниите Кока-Кола и Бамби, потпишани од страна на McCann Белград во соработка со UM Белград, освоија бронзени признанија за ефикасност и постигнување на бизнис резултати, додека кампањата на компанијата Ahold Delhaize е финалист во ... Read More »

Одлична кампања на БХ Телеком

Фудбалската репрезентација на БиХ, ги покажа своите актерски способности, а пред сè играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ, кој има централна улога во новата реклама за БХ Телеком. Во видеото, фудбалерите покажуваат дека не можат без телефон и интернет, дури и пред почетокот на самиот натпревар. Во спотот се појавува ... Read More »

Бесплатен интернет во текот на цела ноќ – Зголемени придобивки за припејд корисниците на Vip

Вип со гордост го најавува воведувањето на уште една придобивка за корисниците на мобилната припејд телефонија со која добиваат бесплатен интернет во текот на целата ноќ. Ова лето, сите Vip Припејд корисници, со секое дополнување на припејд сметката, без разлика на износот, го добиваат интернет пакетот „Трета смена“, со кој ... Read More »

LinkedIn се повеќе наликува на Facebook: Еве кои се новостите

Нов формат на огласување на LinkedIn Со поголем акцент на видео содржините, социјалната мрежа за вработување воведе нова форма на рекламирање, каква што веќе постои не само на Фејсбук, туку и на Инстаграм и Твитер Во текот на изминатата година, платформата за вработување LinkedIn претрпе неколку промени што ја направија ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365