Home » Extra 5 » “Европа“ со нова продавница во Скопје Сити Мол

“Европа“ со нова продавница во Скопје Сити Мол

Посетителите на Скопје Сити Мол добија уште едно место во кое можат да се опуштат и да уживаат во слатките задоволства.

????????????????????????????????????

Нов “станар“ во фуд корнерот на вториот кат од најголемиот мол во Скопје е “Европа“ која токму таму ја отвори новата, единаесета по ред, специјализирана продавница во која ќе можете да ги добиете Вашите омилени  крем банани, рум штангли, чоколади, десерти, локуми, вафли и најразлични вкусови на карамели и бонбони.

 “Европа“ е компанија која остава свој белег на голем број генерации и тоа признание гордо го носи повеќе од 130 години, што ја прави една од најстарите компании во кондиторската индустрија на Балканот. Денес таа е модернизирана фабрика за чоколади, вафли и бонбони која може да се пофали со своите достигнувања, a за непогрешливиот квалитет на производите, доволно говорат сертификатите за исполнување на потребните стандарди.

Evropa shop FOTO 2

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365