Home » Во фокусот » Најавено новото издание на Бизнис Кафе Македонија овојпат на супер ексклузивна локација

Најавено новото издание на Бизнис Кафе Македонија овојпат на супер ексклузивна локација

Новото 15-то по ред издание на најпрестижниот бизнис-нетворкинг настан кај нас “Бизнис Кафе Македонија“, ќе се оддржи на 31 март (четврток) со почеток од 18:00 часот, соопштија денеска организаторите.

Ексклузивниот кафе-бар Стоби кој се наоѓа на приземјето од Градскиот Трговски Центар (ГТЦ) во Скопје, за прв пат ќе биде домаќин на македонската бизнис елита која во изминативе две години редовно е дел од секое издание на “Бизнис Кафе Македонија“.

stobi kafe 1

Кафе-бар “Стоби“

Организаторите уште еднаш најавуваат супер интересни спикери чии имиња ќе бидат откриени деновиве и кои пред посетителите ќе споделат дел од нивното професионално искуство и нивните научени бизнис-лекции од различните бизнис прилики и неприлики.

За повеќе информации во врска со присуството, резервацијата и начините за плаќање на влезницата која изнесува 300 денари, можете да се информирате на следнава e-mail адреса: katerina@mkbizniskafe.com

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365