Home » Во фокусот » Најк постави огромен билборд на Јувентус стадионот со порака за Кристијано Роналдо

Најк постави огромен билборд на Јувентус стадионот со порака за Кристијано Роналдо

Најк ја поканува фудбалската ѕвезда на нови победи во оваа кампања од агенцијата Wieden & Kennedy Амстердам

Најголемиот трансфер во светскиот фудбал оваа година несомнено е преминот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, каде што помина девет години во италијанската лига и Јувентус.

Италијанците имаат големи надежи за својата нова ѕвезда, која многумина ја сметаат за најдобар играч во светот (се разбира, тука е и Меси за постојани дебати) и со нетрпение очекуваат да ги повторува успесите што претходно ги постигнуваше, во неговиот нов клуб.

Еден од оние кои имаат високи очекувања е и Најк, кој направи огромен билборд на стадионот кој CR7 сега го нарекува свој дом, наведувајќи ги неговите импресивни достигнувања: 15 трофеи, 573 голови во клубот, голови во 11 последователни натпревари во лигата, пет пати прогласен за играч на годината од страна на ФИФА …

Но, пораката на билбордот завршува со предизвик за Роналдо: “Сега заборави го сето тоа и направи се` одново.”

Wieden + Kennedy Амстердам го креираше билбордот поставен на стадионот во Торино непосредно пред првиот натпревар на Роналдо на домашен терен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365