Home » Во фокусот » Отворени пријавите за Eurobest 2016

Отворени пријавите за Eurobest 2016

И официјално се отворени пријавите за овогодинешното издание на фестивалот Eurobest кој ги поставува стандардите за креативна извонредност во Европа.

eurobest rome

Оваа година настанот ќе се оддржи од 30 ноември до 2 декември во срцето на Италија – Рим.

Фестивалот повторно носи многу интерактивни работилници, прадавања и семинари, но и свечена церемонија на доделување на награди на која ќе бидат наградени некои од најсјајните европски креативци. Креативците оваа година добија уште две нови категории за натпреварување – Creative Data и Digital Craft.

Финалното жири ќе биде објавено во септември а повеќе за самиот фестивал можете да прочитате на следниов линк www.eurobest.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365