Home » Во фокусот » Прогласени најдобрите веб сајтови во Македонија за 2015 година

Прогласени најдобрите веб сајтови во Македонија за 2015 година

Во пријатен амбиент во холот на Македонската Опера и Балет во понеделникот вечерта се одржа манифестацијата “Сајт на годината“ која има за цел да го промовира интернет издаваштвото и да одаде признание на најдобите веб сајтови во изминатата година.

Манифестацијата е во организација на агенцијата Media Solution и keep an eye,  а под покровителство на Град Скопје и Министерството за информатичко општество.

najdobar sajt za obrazovanie - Факултети

Претставничката на порталот Fakulteti.mk ја подигнува наградата за Најдобар сајт за образование и наука за 2015 година

Изборот на најдобрите сајтови по категории се прави со комбинација на гласовите кои доаѓаат од жири комисијата и интернет посетителите од Македонија.

Како што вчера информиравме, Вашиот Маркетинг365 и оваа година беше меѓу победниците, понесувајќи ја наградата за “Најдобар македонски блог за 2015 година“.

Во продолжение погледнете ги и останатите лауреати за годинава:

Најдобар сајт за 2015 година

● www.reporter.mk
● www.grouper.mк
● www.tocka.com.mk

Најдобар дизајн

● www.fashionel.mk
● www.divianarts.com
● www.coolinari.mk

Забава

● www.panika.be
● www.crnobelo.com
● www.motika.com.mk

Вести и информации

● www.mkd.mk
● www.a1on.mk
● www.fokus.mk

Спорт

● www.sport365.mk
● www.karas4training.com
● www.sportclub.mk

Бизнис/корпоративен

● www.blizoo.mk
● www.vraboti.se
● www.cineplexx.mk

Е-трговија и огласи

● www.pazar3.mk
● www.reklama5.mk
● www.kupinapopust.mk

Невладини организации

● www.borka.org.mk
● www.multikultura.org.mk
● www.eestec-sk.org.mk

Образование, наука и култура

● www.fakulteti.mk
● www.enauka.mk
● www.sakamknigi.mk

Најдобар мобилен сајт

● www.grouper.mk
● www.off.net.mk
● www.bilbord.com.mk

Владини/државни институции

● www.rsbsp.org.mk
● www.mon.gov.mk
● www.avrm.gov.mk

Најдобар блог

● www.marketing365.mk
● www.livada.mk
● www.karas4training.com

Храна и здравје

● www.moirecepti.mk
● www.sezahrana.mk
● www.doktori.mk

Мода и убавина

● www.teamoderna.com.mk
● www.stylist.mk
● www.aktuelno24.mk

Автомобилизам

● www.motocentar.com.mk
● www.koli.com.mk
● www.avtoplus.com.mk

Туризам и угостителство

● www.aurora.com.mk
● www.fibula.com.mk
● www.orfej.com.mk

Финансиски услуги, банкарство и осигурување

● www.alphabank.com.mk
● www.nlbtb.mk
● www.stb.com.mk

ИТ и електроника

● www.setec.mk
● www.neptun.mk
● www.anhoch.com

Најдобра Фејсбук фан страница

● www.facebook.com/InaMnoguFina.98
● www.facebook.com/KupiKniga
● www.facebook.com/KavervilDraganBKostic

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365