Home » Tag Archives: Бренд Јунион

Tag Archives: Бренд Јунион

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

Интервју со Ира Стефанов Бабиќ – ко-сопственик и директор на „Brand Union“

Изминативе неколку години тренд во светската маркетинг индустрија е појавата на специјализирани дигитални агенции кои на клиентите им помагаат поуспешно да работат и да се развиваат во видно-изменетото опкружување каде вообичаената “бизнис средина“ доби придавка на “дигитална“, а дигиталните комуникации и канали станаа примарен начин на кој брендовите и потрошувачите се ... Read More »

Маркетинг агенцијата Brand Union стана Google Partner

Македонската маркетинг агенција „Brand Union“ од денес е официјален Google Partner. Brand Union стана дел од одбраното друштво на Google Партнери исполнувајќи ги критериумите за стручност, знаење и покажани долгорочни резултати за своите клиенти со што се најде на листата на Google Партнери: http://bit.ly/BrandUnion_GooglePartners Google Partners е програма за маркетинг ... Read More »

Македонскиот маркетинг пазар “тежи“ 33 милиони евра

Македонскиот маркетинг пазар се проценува на околу 33 милиони евра ако се земат во предвид финансиските резултати на македонските маркетинг и медиски агенции остварени во 2015 година. Маркетинг365 ги анализираше завршните биланси на 25-те најголеми и најактивни маркетинг и медиа агенции во земјава (по азбучен ред: Бренд Јунион, Греј – Ворлдвајд, Дивисион,  Дирецт ... Read More »

Ира Стефанов Бабиќ, директор на Brand Union: Интернет-комуникацијата е “must” за Бизнисот

Ира Стефанов Бабиќ е ко-сопственик и директор на „Brand union“, една од најуспешните дигитални маркетинг агенции во Македонија. Ира беше гостин на 15-то Бизнис кафе, кое се одржа на 31 март. Од Ира дознавме дека идејата за отворање на агенцијата дошла природно. Таа е во маркетинг секторот од 2001 година, ... Read More »

“Стоби Флипс” – пример за успешно развиена Фејсбук фан страна

Доколку редовно го користите Facebook, сигурно во изминативе неколку месеци сте забележале некои од необичните фотографии направени од фановите на Стоби Флипс кои беа објавени на нивната официјална Facebook страница. Како еден од ретките брендови кај нас кои можат да си дозволат поголемиот дел од содржината да биде креирана од ... Read More »

Brand Union вработува Community Manager

Brand Union, дигиталната агенција специјализирана за social media маркетинг објави оглас за работа со кој ги поканува сите “интернет фанатици“ кои секојдневно ги користат социјалните мрежи да се пријават за работната позиција Community manager. Сите заинтересирани своите CV-a треба да ги испратат на contact@brandunion.mk Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365