Home » Tag Archives: Витаминка

Tag Archives: Витаминка

Витаминка го рестартира производството на Брилијант

Во Штип деновиве беа произведени првите количини од маслото Брилијант, по неодамнешното преземање на фабриката од индустријата за прехранбени производи „Витаминка” од Прилеп Како што информираат од Витаминка, новиот Брилијант е биде висококвалитетно, тројно рафинирано масло, а во рестартирањето на производството биле ангажирани околу 70 поранешни вработени од фабриката „Брилијант”. ... Read More »

“Толку ГОЛЕМ што се` друго изгледа помало“ – нова кампања на Стоби Флипс

Деновиве со емитување по сите канали, започна кампањата за промоција на новиот производ на Витаминка – Магнус од Стоби Флипс – голем флипс кој е со уште поинтензивен вкус од порано, збогатен со 30% кикирики правејќи го секој крцкав залак повкусен од кога било.  Овој пат, преку платформата “ТОЛКУ ГОЛЕМ ... Read More »

Стоби Флипс стикери за Viber

Витаминка Прилеп, заедно со маркетинг-агенциите Division и Brand Union ја продолжува двеодоливата приказна за Стоби и Чоко Стоби Флипс. Знаејќи ја популарноста на платформата за комуникација во нашата држава и начинот на кој најчесто комуницираат помладите генерации, беа креирани 29 супер забавни и интересни вајбер-стикери, кои служат како супер замена ... Read More »

Владо Јаневски стана заштитно лица на Витаминка

Витаминка и Владо Јаневски склучија договор за соработка преку кој ќе се промовираат производите на Витаминка, а која воедно ќе значи и континуирана поддршка на македонскиот поп музичар. Спојувањето на двата силни македонски бренда во различни сегменти ќе придонесе за нивно зацврстување и позиционирање како на домашниот така и на странските ... Read More »

10 македонски брендови кои ја менуваат бизнис реалноста на Македонија

Интернационалниот претприемач, бизнис експерт, јавен говорник и автор Коста Петров во својата најнова колумна за Huffington Post претстави десет македонски брендови кои позитивно ја менуваат македонската бизнис реалност. Малата балканска држава Македонија баш и не е Силиконската долина. Години поминати во политички скандали, конфликти и дводецениски спор за името со Грција фрлија сенка ... Read More »

Промовиран рекламниот спот за бисквитите “Despina“ со ракометарките на ЖРК Вардар

Во текот на вчерашниот ден беше промовиран новиот рекламен спот за Despina, официјалнен бисквит на женскиот ракометен клуб „Вардар”. Во пресрет на четвртфиналето од Лигата на шампиони во ракомет за жени, во фан-шопот на „Вардар”, дел од ракометарките на клубот продаваа билети за натпреварот со „Ѓер”. Сите оние кои купија карти ... Read More »

Истражување: Кои производи имаат најголема вредност за дадените пари за македонците?

За Македонците, производите и компаниите како Витаминка, Опел, Милка, Бимилк, Братство Инокс, Нивеа или Нестле се најдобри примери и типични претставници на најдобар однос помеѓу цената и квалитетот (најдобра вредност за дадените пари) на македонскиот пазар.   Ова се резултатите на првото истражување за наградата Best Buy Award спроведено во ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365