Home » Tag Archives: вселена

Tag Archives: вселена

Со новиот потфат, Тесла се запиша во историјата на маркетингот

SpaceX оваа недела лансираше една од своите ракети во вселната, а еден од патниците беше и автомобилот Tesla Roadster, сега веќе и официјално, првиот автомобил во вселената! Елон Маск првиот човек на компаниите SpaceX и Tesla, во вторникот успешно ја лансира ракетата Falcon Heavy, која сега ја носи титулата на ... Read More »

6 одлични маркетинг стратегии од  примерот на неконвенционалните индустрии

Вашето време да засјаете е СЕГА! Денеска ! на 16-ти декември 2016 година ! Ова подолу се само неколку примери за моќта на маркетингот. Со само мали промени во пристапот кон социјалните медиуми се до размислување во стилот ‘’надвор од кутијата’’ веруваме дека некоја од овие маркетинг стратегии ќе ве ... Read More »

Директно од вселената претставено логото за Мундијалот во Русија

Русија ќе биде домаќин на следното Светско првенство во фудбал во 2018 година, а организаторите на Мундијалот се погрижија на спектакуларен начин да го претстават новото лого на натпреварувањето. Главната свеченост се одржа во Москва, а на истата присуствуваа претседателот на ФИФА Сеп Блатер и првиот човек на организациониот комитет ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365