Home » Tag Archives: голден драм (page 4)

Tag Archives: голден драм

Денеска почнува Голден Драм 2015. Десет проекти од Македонија меѓу пријавените 1208

Денеска во Порторож, Словенија започнува 22-то издание на меѓународниот адвертајзинг фестивал Голден Драм. За престижните награди на еден од фестивалите со најдолга традиција на нашите простори, пристигнале  1208 пријави од 25 земји на Нова Европа. Од Македонија оваа година во конкуренција за една од наградите пристигнаа дури 10 пријави од 5 агенции. ... Read More »

Интервју со Андреј Павловски, Амбасадор за Македонија на адвертајзинг фестивалот Golden Drum

На 13-ти октомври годинава започнува 22-то издание на Голден Драм, еден од адвертајзинг фестивалите со најголема традиција во регионот кој секоја година се одржува во Порторож, Словенија. На тема фестивалот и се она што го придружува, разговараме со г-дин Андреј Павловски од AVA DDB, амбасадор за Македонија на Голден Драм. М365: ... Read More »

Голден Драм рака под рака со MSL Group CEE

Оваа година MSLGROUP CEE, најголемата ПР агенција во сопственост на Публицис Групацијата и  Голден Драм, ги соединуваат своите сили на еден од највисоко рангираните креативни фестивали во светски рамки, како ексклузивна ПР агенција и партнер на фестивалот. Соработката со едни од најјаките европски адвертајзинг протагнонисти ќе го направи овогодишниот Голден Драм ... Read More »

МекКен Ериксон втора година по ред прогласена за најуспешна агенциска мрежа

Со освојување на вкупно 141 поен , МекКен Ериксон е прогласена за најуспешна агенциска мрежа, втора година по ред, на штотуку завршениот фестивал Голден Драм, кој деновиве се оддржуваше во Порторож Словенија. Второто место го освои агенциската мрежа Young & Rubicam со 122 поени. Синоќа беа доделени и останатите специјални награди ... Read More »

Се спуштаат завесите на Голден Драм 2014 ! Што ќе ни донесе финалниот ден ?

Денеска е последниот ден од интернационалниот адвертајзинг фестивал Голден Драм 2014, кој традиционално секоја година се оддржува во Порторож, Словенија. Вечерва ќе се одржи финалната наградна церемонија на Голден Драм на која ќе бидат познати победниците уште во 8 категории (Film, Press, Outdoor, Direct communication, Design of Brand & Corporate Identity, ... Read More »

Ексклузивно: Публицис Скопје освои злато на Голден Драм

Утрово имавме можност да пренесеме дека агенцијата Публицис Скопје со нивната кампања Alzheimer’s News Editors работена за Националниот институт за неврологија се пласираше меѓу 18-те финалисти во категоријата “Односи со јавност“ на овогодинешното издание на фестивалот Голден Драм, а сега имаме големо задоволство да известиме дека на Наградната церемонија која се одржа ... Read More »

Почнува Golden Drum 2014, меѓу пријавените 1220 проекти и 7 од Македонија

Денеска во Порторож, Словенија започнува 21-вото издание на интернационалниот адвертајзинг фестивал Голден Драм кое ќе трае до Петок. Стотици креативци од целиот регион ќе имаат прилика да слушнат повеќе предавања од некои од најистакнатите маркетинг професионалци од светот, а добредојде на самото отворање ќе посака и Душан Дракалски од Македонија кој ... Read More »

Голден Драм 2014 отворен за пријавување !

Овогодинешниот, 21-ви по ред, регионален адвертајзинг фестивал – Голден Драм, оваа година ќе се оддржи од 7-ми до 10-ти октомври, традиционално и оваа година во Порторож, Словенија. Рокот за пријавување е 19 август а фокусот на овогодинешната програма е, како што велат организаторите, ставен на “креативноста, содржината и среќата“. Две ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365