Home » Tag Archives: гранд при награди

Tag Archives: гранд при награди

Прогласени победниците на Epica Awards 2017

Минатата недела во Берлин се доделени Epica Awards 2017. Овогодишните добитници на Гранд При наградите доаѓаат од Канада, САД, Полска, Германија и Франција. Жирито одлучи да додели две Филм Гранд При награди оваа година. Мрежа на годината е McCann Worldgroup, Агенција на годината е BBDO New York, а Продукциска куќа ... Read More »

Сите добитници на Гранд При наградите на Cannes Lions 2017

Пред неколку денови заврши најпрестижниот креативен фестивал Cannes Lions 2017. Во продолжение погледнете ги сите Гранд При добитници по категории: Creative Effectiveness Art Institute of Chicago “Van Gogh’s bedrooms: Let yourself in”, агенција Leo Burnett Chicago За промоција на изложбата на Ван Гог во Art Institute of Chicago, Leo Burnett ... Read More »

Заврши Cannes 2015 : Ogilvy&Mather агенциска мрежа на годината

Се спуштија завесите на Cannes Lions 2015. И овогодинешното издание за нас ќе остане во убаво сеќавање, со оглед на тоа што повторно македонска агенција беше меѓу лауреатите кои се закитија со признание од најголемиот креативен фестивал. Севкупно Cannes Lions порасна и по број на пријавени проекти и по број на предавања ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365