Home » Tag Archives: Гучи

Tag Archives: Гучи

Познатиот моден бренд Гучи се извини за волнениот џемпер од 890 долари

Познатиот моден бренд „Гучи“ се извини за волнениот џемпер, кој наликува на „црномуресто лице“ и соопшти дека производот е повлечен од онлајн понудата и од продавниците. Во соопштението, „Гучи“ вели дека е посветен на разновидноста и смета оти тоа е „темелна вредност која треба целосно да се поддржи, да се ... Read More »

Феј Данавеј (77) во видео кампања на Гучи

Познатата француска актерка Феј Данавеј се појавува во новата реклама на Гучи и е новото заштитно лице на овај бренд. Имено, се работи за кампања за чантата “Sylvie“. Видеото е во режија на Петра Колинс која се инспирирала од животот на богатите и славните во Холивуд, а Феј одлично ја ... Read More »

Музата на Хичкок на 88 годишна возраст во новата кампања на Гучи

Актерката Типи Хедрен во рекламата за накит и часовници на Гучи, игра величенствена гатачка Легендарната актерка Типи Хедрен, која денес има 88 години, позната е по нејзините улоги во филмовите на Хичкок , “Птици“ (1963) и “Марни“ (1964), а сега имаме можност повторно да ја гледаме во живописните реклами на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365