Home » Tag Archives: Дизел

Tag Archives: Дизел

Ники Минаж, Гучи Мејн, Бела Торн, Томи Дорфман и уште многу други ѕвезди во новата кампања на Дизел “Hate Couture“

Модната компанија одлучи да испрати силна порака против онлајн злоупотребите и говорот на омраза, преку инкорпорирање на навредите на нивните нови креации Дизел и Публицис Италија започна нова бренд кампања со која брендот се вклучува во борбата против онлајн злоупотребата, со помош на голем број на познати личности, вклучувајќи ги ... Read More »

Дизел направи соба за состаноци која помага за побрзо донесување на одлуки

Иако овој маркетинг трик нема никаква врска со модата, убаво се вклопува во хумористичната и необична, нова креативна насока на брендот Дизел и нивната креативна агенција Публицис Италија, продолжуваат со своите духовити маркетинг активности со нов трик кој навистина нема многу врска со модата, но изгледа прилично забавно. Брендот и ... Read More »

Со фармерките на Дизел е полесно да се побегне од лошите состаноци на слепо

Публицис Италија во новата реклама на Дизел, ни ги претставува JoggJeans, совршените фармерки за бегство    Низ годините, видовме доволно реклами за фармерки кои се фокусирале на романтично поврзување (потсетете се на класичитен реклами на Levi’s со парови од осумдесеттите години, како што е онаа во кој Бред Пит се ... Read More »

Diesel стави „лажни“ Deisel етикети на своите оригинални производи

Овај моден бренд отвори продавница со “лажни” етикети на своите производи на кои пишува Deisel, во рамките на кампањата “Go with the flaw” Дали би купиле производи на чија што етикета пишува Deisel, наместо Diesel? Врвен квалитет по многу ниски цени. Мислите дека се шегуваме? Се работи за оригинални производи ... Read More »

Дизел продолжува да ја слави несовршеноста

Продолжението на кампањата на Дизел која ја слави несовршеноста има уште посилна порака. Новата кампања под назив “Keep the World Flawed”, исто како и „Go With the Flaw“ ја креираше агенцијата Публицис Италија и има многу интересна приказна. Погледнете. Read More »

Време е да се каже НЕ на кич божиќните џемпери -Нова кампања на Diesel

Време е да се каже не на кич божиќните џемпери, се вели во оваа кампања која за Diesel ја изработи агенцијата Publicis Italia Diesel започна нова духовита кампања со која се прогласува војна на култот на кич божиќни џемпери, со слоганот „Say No to Uncool Wool“. Главниот протагонист на кампањата ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365