Home » Tag Archives: евробест (page 2)

Tag Archives: евробест

Бронза за Публицис Македонија на Евробест 2014

Синоќа во Хелсинки, Финска, се оддржа завршната церемонија на европскиот креативен фестивал Евробест 2014 на која беа наградени најкреативните комуникациски проекти во вкупно 15 категории, а во една од нив свое место на победничкиот подиум избори и Публицис Македонија со својот проект Alzheimer’s News Editors работена за Националниот институт за неврологија со ... Read More »

Евробест фестивалот оваа година се сели во Хелсинки

Евробест (Eurobest)  – европскиот фестивал на креативноста, оваа година ќе се оддржи од 1-ви до 3-ти декември во Хелсинки, главниот град на Финска. Учесниците ќе имаат прилика да слушнат угледни креативни умови на европската огласувачка индустрија a ќе бидat доделени и Евробест наградите во 15 категории. Агенциите и продукциските куќи, ... Read More »

Њу Момент со злато и бронза од Eurobest 2013

“10 метри одвоено“ и “Пијано“, кампањите на Њу Момент Скопје, се добитници на злато односно сребро во соодветните категории на овогодинешното издание на Eurobest фестивалот, еден од најпрестижните европски креативни фестивали кој деновиве се оддржа во Лисабон, Португалија ! Уште една потврда за македонскиот креативен квалитет и хит проектот “10 ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365