Home » Tag Archives: жири (page 2)

Tag Archives: жири

Маркетинг365 во жирито на Epica Awards – рамо до рамо со AdWeek, Campaign, The Drum, AdIndex….

Македонија за прв пат доби свој претставник во жирито на Epica Awards – единственото глобално креативно натпреварување каде за наградите одлучуваат уредниците на највлијателните светски медиуми кои ја следат маркетинг индустријата. Маркетинг365 е првиот медиум од Република Македонија кој доби специјална покана да биде дел од елитното светско друштво на ... Read More »

Објавени членовите на жиријата за јубилејното 25-то издание на Golden Drum

Интернационалниот фестивал за креативност Golden Drum оваа година ќе одбележи 25 години постоење и за оваа прилика се враќа на словенечкиот брег, во својот дом – Порторож. Фестивалот ќе се одржи од 17 до 19 октомври во Хотел Словенија, притоа најавувајќи многу новитети во натпреварувачката програма. Пријавените кампањи ќе бидат ... Read More »

Запознајте ја Pearl, првиот претседател на креативно жири со вештачка интелигенција

Дали вештачката интелигенција може да го направи жирирањето поправедно во иднина? Тука стапува на сцена Pearl, првиот претседател на креативно жири со вештачка интелигенција. По повод одбележувањето на својата 10 годишнина, белгиските MIXX награди побараа од првиот претседател на жири со вештачка интелегенција, наречен Pearl, да именува победник со една ... Read More »

Александра Дилевска дел од меѓународното жири на Семплер

Деветчленото меѓународно жири на најрелевантното регионално натпреварување за медиски стратегии Семплер (Sempler) кое се оддржува во склоп на конференцијата SEMPL е сочинето од истакнати експерти од регионот кои доаѓаат од агенции и огласувачи. Дарко Иванчевиќ, глобален потпретседател за брендот “Старопрамен” на пиварницата Молсон Коорс, е назначен за претседател на меѓународното ... Read More »

Објавено 25 членото жири на BalCannes. Петмина претставници од Македонија!

Гордана Ампова Димeвска (Зегин), Ленче Карпузовска (ЕВН), Василије Чорлука (Сачи&Сачи / Публицис ОНЕ), Жарко Димитриевски (Еден на Еден) и основачот на Маркетинг365, Борис Ефтимовски – ќе ја претставуваат Македонија во овогодинешното, најголемо досега, жири на креативниот фестивал BalCannes составено од некои од најдобрите и најискусни 25 стручњаци во комуникациската индустрија ... Read More »

Познати добитниците на Eurobest : DDB Worldwide мрежа а INGO агенција на годината

Еurobest фестивалот на креативноста заврши овој петок со церемонија на која се прослави доделувањето на Eurobest наградите за 2016 година. 116 членови од цела Европа го сочинуваа жирито кое имаше за цел да избере помеѓу најдобрите на настанот кој се одржуваше три дена,  каде во текот на вечерните часови од последниот ... Read More »

Василије Чорлука дел од жирито на Љубљана Постер Award

Василије Чорлука, Креативниот директор на Публицис Македонија е избран да биде дел од меѓународната жири комисија на Љубљана Постер Award натреварувањето кое се одржува во склоп на Golden Drum а е под покровителство на Градот Љубљана. Во жири комисијата со која годинава ќе претседава Џејсон Ромејко, еден од светски најпознатите креативни ... Read More »

Отворен конкурсот и познато жирито за наградите #kaktus2016!

(РЕГИОН) – Marketing mreža денес го распиша конкурсот за второто по ред национално доделување на годишните награди – KAKTUS 2016. Наградите се доделуваат во 21 категорија, а ги добиваат организации,компании, институции и агенции за најквалитетни и најпрофесионални поединечни и интегрирани кампањи во изминатата година. KAKTUS 2016 ги слави само оние ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365