Home » Tag Archives: жири (page 4)

Tag Archives: жири

Душан Дракалски дел од жирито на Cannes Lions

Душан Дракалски, регионалниот креативен директор на агенцијата New Moment New Ideas company Y&R е избран како дел од жирито на најпрестижниот светски адвертајзинг фестивал што се одржува во Кан – Cannes Lions. Тој ќе биде дел од жирито за категоријата Direct Lions, кое го предводи претседателот James McGrath, креативниот директор ... Read More »

“The CUP“ – овој Април во Белград

Интерконтиненталниот адвертајзинг куп или едноставно наречен “The CUP“ овој Април, ќе го има своето 7-мо издание и ќе се оддржи близу нас, во Белград. “The CUP“ беше создаден во 2007 година од организаторите на три големи регионални креативни фестивали : ADFEST (Asia-Pacific), FIAP (Ibero-American) и GOLDEN DRUM. После првата година, ... Read More »

Јана Савиќ Растовац дел од жирито на Њујоршкиот адвертајзинг фестивал

– РЕГИОН – Јана Савиќ Растовац, креативната директорка на агенцијата МекКен Белград, е избрана за член на жирито на угледниот Њујоршки адвертајзинг фестивал во категоријата Принт. Фестивалот во Њујорк е еден од најважните светски манифестации кои прават пресек на достигнувањата и креативноста во областа на огласувањето. Способноста една идеја да ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365