Home » Tag Archives: Зенит

Tag Archives: Зенит

Почнува Baselworld 2019 – што сѐ има ново од Rolex, Hublot, Tudor, Breitling, Tag Heuer, Zenith…

Заедно со пролетта започнува и новото издание на најголемиот светски собир на часовничарски ентузијасти – Baselworld, кој се одржува од 21-26 март во Базел, Швајцарија. Раскошните штандови го исполнуваат просторот на изложбениот центар во Базил, презентирајќи ги најдобрите иновации кои ги нудат гигантите на часовничарската индустрија, вклучувајќи ги Rolex, Tag ... Read More »

Апсорбираме дури 479 минути медиуми дневно

Ширењето на брзите мобилни податоци влијае на глобалната конзумација на содржината Не е тајна дека ширењето на мобилните уреди и брзите мобилни мрежи ја трансформираа глобалната медиумска потрошувачка во текот на изминатите години. Просечното лице троши на медиуми 479 минути или речиси осум часа дневно, што е за 12% повеќе ... Read More »

Од 2019 година, просечниот корисник ќе поминува повеќе време на интернет отколку на ТВ

Агенција за истражување на Зенит минатата година врз основа на тогашните податоци процени дека најмалку до 2019 година, телевизијата како медиум и понатаму ќе биде глобално повеќе популарна од интернетот, односно дека просечниот корисник и понатаму ќе поминува повеќе време во гледање телевизија, отколку во сурфање на интернет. Сепак, порастот ... Read More »

Глобалното огласување оваа година ќе биде побогато за 2,4 милијарди долари, благодарение на Светското фудбалско првенство

Истражувањето на компанијата Зенит покажа дека Кина во ова првенство ќе инвестира во реклами 500% повеќе отколку САД Се очекува дека Светското првенство во фудбал 2018 година, што ќе се одржи оваа година во Русија, ќе досегне дури 3,2 милијарди луѓе од целиот свет, а како што се приближува првиот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365