Home » Tag Archives: Инстаграм (page 3)

Tag Archives: Инстаграм

Инстаграм има повеќе од една милијарда корисници

Инстаграм, освен објавата на бројот на корисници, ја претстави и новата апликација, која на корисниците на оваа мрежа им овозможува објава на видеа во траење од максимално еден час Кога Фејсбук го Купи Инстаграм во 2012 година, многумина сомнително гледаа на оваа аквизација и се прашуваа зошто Закерберг плати една ... Read More »

Четири начини како да изградите свој личен бренд на Инстаграм

Додека ја градите својата кариера, не заборавајте да потрошите некое време размислувајќи за Вашиот личен бренд. Треба да се запрашате: Што сакам да кажам? Кој е најдобриот начин да се претставам на светот? Некои луѓе успеваат успешно да отворат свој бизнис, додека други не успеваат. Како? Инстаграм не е никаков ... Read More »

На Инстаграм стигнува голема промена за видео содржината

Наскоро на Инстаграм ќе може да се објавуваат видеа во траење од дури 60 минути Инстаграм и Јутјуб се исклучително популарни платформи помеѓу инфлуенсерите кои на овие мрежи ги следат милиони луѓе, но постојат големи разлики во начините на кои влијателните луѓе ги подготвуваат содржините за овие сервиси. Додека на ... Read More »

Како Инстаграм одлучува кои објави ќе ви ги прикаже?

Од Инстаграм конечно објаснија кои фактори се важни за алгоритмот кој одлучува кои објави ќе им се прикажуваат на корисниците   Пред две години Инстаграм, по примерот на  Фејсбук, најави голема промена на алгоритмите со кои е променет и редоследот на прикажување на објавите на оваа социјална мрежа. Наместо прикажувањето ... Read More »

Инстаргам клонови и еволуцијата на општеството

Централниот момент во една канадска реклама од деведесеттите години на минатиот век, која имаше за цел да ја потенцира важноста на индивидуалноста, беше “Зошто да бидеш ти, кога можеш многу лесно да бидеш јас?” Во споменатата реклама, две девојки влегуваат во продавница која нуди производи преку кои поединецот може да ... Read More »

Како брендовите ефективно го користат Инстаграм?

Колумна на Molly St. Louis, оригинално објавена на AdWeek. Старата поговорка која вели дека “една слика вреди илјада зборови” е клише од причина. Сликите испраќаат голем број на информации кон нашите мозоци наеднаш. Имајќи во предвид дека нашето општество има просечен временски распон на внимание од 8 секунди (што е ... Read More »

Инстаграм ќе воведе четири нови функции

  Популарната социјална мрежа за споделување фотографии Инстаграм, планира да воведе четири нови функции, кои се уште се во фаза на тестирање, но веќе е познато кои би биле тие. 1.Универзален портрет мод Станува збор за посебно копче кое ќе го замени нормалното копче за правење фотографии кога фотографираме со ... Read More »

Инстаграм ги привлекува брендовите со нови реклами од кои може директно да се купува

Првите кои ги испробаа новите реклами се брендовите од областа на модата и убавината, Birchbox и Revolve Инстаграм продолжува да ја комерцијализира својата услуга со лансирање на нови реклами со можност за купување, сакајќи да привлече повеќе брендови да отворат своите профили на оваа платформа за споделување фотографии и видео ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365