Home » Tag Archives: Инстаграм (page 4)

Tag Archives: Инстаграм

„Војната“ помеѓу Инстаграм и Снепчет дури и на улиците

Минатата година Instagram изненади со услугата Stories, која повеќе од очигледно ја копираа од Snapchat Инстаграм својата услуга Stories започна да ја огласува на огласните паноа во Италија, Германија и САД. Со слоганот „Приказните се насекаде“ на корисниците им се соопштува дека приказните во апликацијата можат да се направат практично ... Read More »

Нова кампања на Инстаграм која има за цел подигнување на свеста за важноста на менталното здравје

Социјалните мрежи често се критикувани како платформи кои раѓаат нездрави споредби на луѓето, како со пријателите така и со непознатите луѓе. Инстаграм започна #HereForYou кампања со цел да им помогне на корисниците да пронајдат помош и во онлајн и во офлајн светот, како во превенцијата, така и во борбата со ... Read More »

Instagram Stories го надмина Snapchat по бројот на активни корисници

Само осум месеци после стартот на опцијата Stories, Instagram со 200 милиони корисници дневно, ја надмина популарноста на апликацијата која таа функција главно ја осмисли. Опцијата за поставување на времени фотографии и видео снимки, кои од платформата исчезнуваат во рок од 24 часа, постигна исклучителен успех кај корисниците на Инстаграм ... Read More »

4 Нови Instagram алатки кои ќе Ви помогнат

Денеска Ви презентираме неколку Instagram алатки кои ќе Ви помогнат во подоброто менаџирање на активностите на оваа популарна социјална мрежа.  Instagram од неодамна го ажурираше својот алгоритам со цел да обезбеди фотографии и видеа што публиката сака да ги види. Па, вашиот бизнис може да се адаптира на оваа политика ... Read More »

Instagram ја претстави новата опција Instagram Stories

Оваа опција ги наврати спомените на Snapchat Stories опцијата која беше пионир на своето време за содржина која исчезнува определен период откако ќе се сподели со пријателите. Инстаграм ја претстави својата нова опција наречена Instagram Stories, која ќе им овозможи на речиси 500-те милиони месечни корисници на оваа дигитална платформа да ... Read More »

Инстаграм се ‘освежи’ со ново лого и поедноставен интерфејс

Инстаграм, веб-сервисот за споделување на фотографии, го освежи својот изглед со посветло лого и поедноставен интерфејс отсранувајќи ги “боите и бучавата.” Платформата го задржа својот иконичен фото апарат и боите на виножитото, но го искористи виножитото како градиент на кој со бели контури е исцртан фото апаратот. Инстаграм е најновиот ... Read More »

Инстаграм конечно дозволи менаџирање на повеќе акаунти истовремено

На почетокот на неделава Инстаграм на својот блог објави дека одсега овозможува менаџирање на повеќе Инстаграм акаунти истовремено без претходно од-логирање. Ова е супер вест за бренд-community менаџерите за социјални мрежи во дигиталните агенции кои досега требаше да се одлогираат, па логираат, па одлогираат.. па пак логираат.. ако случајно сакаа да постираат нешто ... Read More »

Супер-кул Instagram мини кампања на Скопскиот гитарски фестивал

Скопскиот гитарски фестивал (Skopje Guitar Festival – SGF) е една супер иницијатива и топ настан кој ја поддржува македонската гитарска сцена. Фестивалот e составен од два дела – концертна платформа која нуди простор за креативно изразување на артистите од класичната, блуз, џез и рок сцената и едукативен дел со инспиративни музички ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365