Home » Tag Archives: лансирање

Tag Archives: лансирање

Cannes Lions го лансира The Work – уникатен дигитален ресурс кој ќе ја предводи креативната извонредност

Интернационалниот фестивал за креативност Cannes Lions го претстави лансирањето на The Work, нов дигитален ресурс кој на глобалната индустрија за креативни комуникации ќе и’ понуди податоци за ефективно подобрување на бизнисот. The Work е уникатна дигитална платформа која ќе нуди интуитивни начини за пребарување на преку 200,000 глобални креативни дела, ... Read More »

Како Македонија стигна до вселената!

Неодамна го погледнавме видеото за лансирањето на Стоби Флипс во вселената, чие што лансирање на околу 36 000 метри и целиот пат до орбитата на Земјината топка, предизвика огромен интерес во јавноста и побуди многу прашања за неговата реализација. Како изгледаше лансирањето на Стоби Флипс  дознаваме од разговорот со креативнот ... Read More »

Samsung ќе го лансира новиот S8 модел на телефон со ‘’џиновска кампања’’

За новиот S8 модел- телефон кој треба да го замени Note 7 моделот —брендот се подготвува со најголемото лансирање во историјата на Велика Британија со најголемиот смартфон на светот. Samsung во истражување спроведено на примерок од  2,500 Британци  откри кои глетки најмногу ги сакаат Британците. Станува збор за избор на ... Read More »

Time Inc. лансира нов медиумски бренд пред својата потенцијална продажба

Time Inc. за само една недела ќе ги добие и финалните понуди за откуп на целата копанија, кои ќе бидат понуени од страна на 5 потенцијални инвеститори – но, иако нештата се менуваат во компанијата,  менаџментот се уште продолжува со макотрпната работа и напорите кои ги вложува силно во полето ... Read More »

Дигитални билборди кои се менуваат во согласност со временските услови

Станува збор за рекламна кампања која се одвива паралелно со најавата за новиот  Baywatch филм, кој ќе се емитува на големото платно на  26 мај оваа година. Користејќи го дигиталниот билборд систем на Lamar Advertising, Paramount  и неговиот тим таргетираат 16 пазари од средна големина со реклами кои се менуваат ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365