Home » Tag Archives: мебел

Tag Archives: мебел

Мебелот на ИКЕА сега уште поблиску до граѓаните на Македонија

Започнува со работа првиот центар за испорака на ИКЕА на југот од Србија Денес, 4 април, токму напладне започнува со работа центарот за испорака на ИКЕА во Ниш, лоциран на ул. „Гоце Делчев“ 2/б. Центарот ќе понуди дополнителни услуги за потрошувачите од Македонија, Ниш и Јужна Србија. Со отворањето на ... Read More »

IKEA со реклами во стил на шпанските мелодраматични теленовели од 1980-те

Во Скандинавија, ИКЕА прави реалистични реклами кои илустрираат како нивниот мебел може да помогне во современите секојдневни проблеми со кои се соочува семејството. Но на Блискиот Исток, компанијата има еден поинаков пристап, во стил на теленовелите од 1980-те. Имено, истражувањата покажуваат дека локалците имаат голем афинитет спрема овој телевизиски жанр, ... Read More »

IKEA претвори ноќен клуб во колективна спална соба

Брендот за мебел IKEA сака да се фокусирате на подигнување на квалитетот на вашиот сон со новата реклама во која претвора еден ноќен клуб во колективна спална соба. Рекламата паметно ги искористува типичните ситуации во „клабингот“, но ги трансформира како дел од ритуал пред спиење – пред да влезат во ... Read More »

Купувачи во IKEA трансформираат расипан лифт во комфорно Божиќно катче

Не многу продавници би базирале реклама врз идејата дека може да заглавите во некој нивен лифт на неодредено време. Но, IKEA не е обичен бренд, особено кога е во прашање адвертајзингот. Глобалниот маркетинг на IKEA работи со „полна пареа“ во последниве неколку години и континуирано испорачува резулати. Особено е интересно ... Read More »

Тајландска компанија за внатрешен дизајн со пародија на 50 Shades of Grey

Тајландската компанија за внатрешен дизајн SB Design Square, во соработка со агенцијата Y&R Thailand, лансираше смешна реклама инспирирана од филмот 50 Shades of Grey со цел промоција на својата услуга за производство на мебел по нарачка. Рекламата почнува како рекреација на сцената во која главниот женски протагонист во филмот Анастасија ... Read More »

“iPELLI design” и “PelleITALIA Concept” од Белград освоија прва награда на Саемот за мебел во Скопје

Компанијата “iPELLI design” ДОО Белград, како дел од “PelleITALIA Concept” – регионалниот систем за снабдување со италијанска кожа, мебел штоф, еко-кожа и метални ногарки за индустријата за мебел, успешно се претстави на Саемот за мебел, кој се одржа од 22. до 27. март во Скопје. На најголемиот и најпосетениот регионален ... Read More »

Промоција на новиот дизајнерски бренд „Ејси“ во Охрид

Денеска во Центарот за култура „Григор Прличев” во Охрид со почеток во 19 часот ќе се одржи првата промоција на новиот дизајнерски бренд „ЕЈСИ“, како и продажна изложба на нивните прозводи на модерен и  алтернативен мебел. Како што велат од компанијата, младиот бренд нуди поинаков начин на секојдневно живеење, алтернативни рачно ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365