Home » Tag Archives: МекДоналдс

Tag Archives: МекДоналдс

McDonald’s ја повлече рекламата со која им сугерираше на луѓето да јадат бургери место да одат во музеј

Новата реклама на McDonald’s во Канада со која на луѓето им се сугерираше дека 5 долари е подобро да се потрошат на оброк место да се учи за диносаурусите во музеите се чини значително ја вознемири тамошната јавност со што компанијата беше принудена да се извини и да ја повлече ... Read More »

Publicis.Sapient и Capgemini ќе му помагаат на McDonald`s да креира искуство на “ресторанот на иднината“

McDonald’s ги одбра Publicis.Sapient и консултанската и технолошка фирма Capgemini за проектот кој треба да испорача стратегија за дигитални и технолошки иновации за познатиот ланец за брза храна. Двете компании ќе бидат задолжени да им помогнат на McDonald`s да креира “искуство на ресторанот од иднината“. Според соопштението од Publicis, овој ... Read More »

“Покажи љубов” и храната е платена !

Во пресрет на 14 февруари, денот кој многу земји го слават Св. Валентајн и го прогласија за “Ден на љубовта“, синџирот ланци за брза храна – Мек Доналдс, најавува супер интересна кампања во која своите клиенти (по случаен избор) кои јавно “ќе покажат љубов“ ќе ги награди со бесплатен оброк. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365