Home » Tag Archives: МекКен (page 3)

Tag Archives: МекКен

Колумна на Владимир Димовски: “Бараме брендови во кои можеме да се заљубиме”

Колумна на Владимир Димовски, извршен директор на McCann Скопје, првично објавена во регионалниот маркетинг магазин Медиа-Маркетинг Во пресрет на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ, на кој настапувам во панелот ‘‘Поглед преко плота‘‘, пријателот Екрем ме покани да напишам краток текст за приликите во адвертајзинг бизнисот во мојата земја. Во Македонија. ... Read More »

МекКен, Публицис и Сачи&Сачи ќе ја бранат честа на македонската маркетинг сцена во Ровињ

Македонската креативна сцена во Ровињ, Хрватска ќе биде претставувана од најуспешните македонски агенции : МекКен Ериксон, Публицис и Сачи&Сачи кои единствени пријавија свои проекти на BalCannes – регионалната ревија на креативни кампањи која ќе се оддржи во склоп на Weekend Media Festival-от, најголемиот собир на комуникациската индустрија во регионот кој ... Read More »

Дење дизајнерка ноќе стрип хероина

Тереза Чениќ дизајнерката во агенцијата “МекКен Белград“ е позната и како илустраторка и вебкомик авторка на интересниот стрип “Egotreep comic“.   „Мислам дека погрешно ме разбра кога ти реков дека ја имаш мојата поддршка“ – е еден од цитатите на интересниот стрип „Egotreep comic“ чиј автор е Тереза Чениќ. Преку ден ... Read More »

Милена Квапил : Што е цаката со драмата во такси ?

Автор: Милена Квапил, Associate Creative Director во агенцијата „McCann Beograd” Многумина не ги сакаат рекламите. Знаат да нервираат, агресивни се, ги прекинуваат филмовите, сериите, натпреварите, омилените песни на радио, излегуваат на екранот од компјутерот и мобилниот телефон во најнезгодни можни ситуации. И тогаш се појавува реклама која луѓето ја гледаат со ... Read More »

McCann агенциите од регионов со MadMen забава во чест на маркетинг професијата

Адвертајзингот има и своја супер забавна страна ! McCann Erickson агенциите од регинов денеска ја слават маркетинг професијата, со тематска MadMen забава инспирирана од духот на најпознатата серија за најубавата професија :) Браво ! #MadMcCannMen Скопје   #MadMcCannMen Тирана #MadMcCannMen Белград #MadMcCannMen Сараево   #MadMcCannMen Подгорица Read More »

Навистина „Може“

После големиот успех и наградата за најдобра кампања во 2013 на Фестивалотза креативно творештвото “Моќта на креативноста”, кампањата “Може“, која креативно ја осмисли и реализира агенција Меккен Белград за Рајфајзен банка, го доби своетопродолжение. Ретки се кампањите кои остваруваат голем успех во јавноста и добиваат свое подеднакво успешно продолжение, бидејќи ... Read More »

“Да ги почитуваме и живите“ – нова кампања на агенцијата МекКен Тирана

(РЕГИОН) – Агенцијата “МекКен Тирана“ осмисли и успешно реализираше про боно кампања насловена како “Да ги почитуваме и живите“ за Министерството за внатрешни работи. Самиот назив на кампањата всушност ја претстави и главната порака упатена за јавноста. Кампањата има за цел да ги едуцира возачите и пешаците за почитување на ... Read More »

Универзал Медиа објавува оглас за вработување на Junior Media Planner и Media Planner

Најголемата медиска агенција во Македонија, Универзал Медиа го проширува својот тим со две нови работни места: – Junior Media Planner и – Media Planner, Сите заинтересирани да го испратат своето CV на : info@universalmedia.mk   Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365