Home » Tag Archives: Милано

Tag Archives: Милано

DAZN брендираше цела метро станица во Милано

Спортскиот стриминг сервис DAZN брендираше цела метро станица во непосредна близина на историскиот стадион Сан Сиро во Милано, Италија. Трансформацијата на станицата ќе им понуди на навивачите уникатно и реалистично искуство кое ќе ги впие во фудбалскиот свет, преку 1250 квадратни метри на оригинални фотографии и тродимензионални графики. Кампањата е ... Read More »

Во Италија отворен првиот и најубавиот Старбакс локал

Во Милано е отворен првиот Старбакс ресторан, а редот за првото кафе од ваков вид во Италија бил долг и до 300 метри. Starbucks Reserve Roastery, кој претставува нов формат на кафулле, бар и продавница, се протега на 2.000 квадратни метри и има 300 вработени. Старбакс во Милано е еден ... Read More »

Подморница исплови среде Милано (Видео)

Жителите и бројните туристи кои вчераутро се шетаа низ Милано, ги дочека шок, кога на само неколку метри од катедралата Дуомо се појави горен дел од подморница која изгледаше како да штотуку испловила на плоштадот притоа оштетувајќи го плочникот и околните возила. Веста се прошири набрзина на интернет и беше ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365