Home » Tag Archives: најуспешни пр агенции

Tag Archives: најуспешни пр агенции

Преглед на најуспешните ПР агенции во Хрватска во 2016 година

За хрватската ПР индустрија, 2016 година беше многу успешна година. Повеќето од големите агенции забележаа раст на приходите и добивката, а најголем бум направи агенцијата 404, објави tportal.hr. За само три години откако е основана, агенцијата 404 се проби на самиот врв на најголеми 10 агенции. Минатата година приходите речиси ... Read More »

Објавена листата на топ 10 ПР агенции во светот според финансиските резултати

Holmes Report традиционално и оваа година ја објави ранг листата на 10 најуспешни ПР агенции во светот според приходите за изминатата година. Edelman повторно се наоѓа на врвот со пораст од 8,8% во споредба со 2014 година и приходи од скоро 812 милиони американски долари. Тоа е околу 12 милиони ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365