Home » Tag Archives: пародија

Tag Archives: пародија

Тајландска компанија за внатрешен дизајн со пародија на 50 Shades of Grey

Тајландската компанија за внатрешен дизајн SB Design Square, во соработка со агенцијата Y&R Thailand, лансираше смешна реклама инспирирана од филмот 50 Shades of Grey со цел промоција на својата услуга за производство на мебел по нарачка. Рекламата почнува како рекреација на сцената во која главниот женски протагонист во филмот Анастасија ... Read More »

Мислите ли дека агенцискиот живот е лесен? Ова видео ви порачува да размислите уште еднаш

Сите знаеме дека агенцискиот живот не е лесен, а агенцијата Zulu Alpha Kilo одлучи тоа јасно и забавно да го прикаже преку креативен бут камп Некои луѓе се` уште го романтизираат агенцискиот живот. Се` што гледаат кога е во прашање огласувањето е гламур и сјај. Но, тие кои мислат дека ... Read More »

Во новата кампања Hyudai прави пародија од рекламите за луксузни производи

Hyundai сака да ја раздрма застарената формула на автомобилски реклами со оваа забавна серија За промоција на својата нова N класа со високи перформанси, Hyundai се одлучи за хумор. Патем, одлучија да се забавуваат така што си поиграа со самобендисаноста на луксузните брендови. Стратегијата и креативата за кампањата „Feel the ... Read More »

Umbro направи пародија на фудбалските реклами

Во својата најнова реклама, Umbro прави пародија на фудбалските реклами кои понекогаш претеруваат со пренагласено фалење на разно-разни аспекти од карактеристиките на определен продукт, во случајов фудбалски копачки. Рекламата почнува така што претставник од компанијата се обидува да го презентира најновиот модел копачки Medusae II пред бразилскиот фудбалер Пепе. Фудбалерот е ... Read More »

Агенцијата John St. објави серија пародија видеа за модерните адвертајзинг “предизвици“

Агенцијата John St. од Торонто на својот YouTube канал, објави серија видеа со кои “се чеша“ со некои “топ теми“ во адвертајзингот во последно време. Еден таков тренд кој го имаат земено “под нозе“ во последно време е и Real-Time маркетингот, со видео-серијал во кој агенциите и брендовите манично се трудат да ... Read More »

“Глупави начини на умирање на креативните идеи !“

Агенцијата Young&Rubicam од Сан Пауло, Бразил за потребите на адвертајзинг школата Miami Ad School/ESPM, со дозвола на McCann Melbourne направи преработка и пародија на веќе култната “Dumb Ways to Die“ реклама (оригинално направена за австралиската железница Metro Trains ) со која го прикажува “тешкиот живот“ на креативците и сите нивни “проблеми“ и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365