Home » Tag Archives: партнерство

Tag Archives: партнерство

Ал Џезеира и Блумберг договорија партнерство

Катарската медиумска мрежа Ал Џезира соопшти дека е договорено партнерство со американската медиумска агенција Блумберг, со цел проширување на нивната понуда на глобални бизнис вести Според условите на договорот, уредниците на Ал Џезира ќе бидат во можност да го избираат бизнис и финансиски вести од Блумберг Њуз и да ги ... Read More »

Кока Кола ја слави навивачката страст во кампања по повод партнерството со Премиер лигата

Со новата кампања на компанијата сака да ја нагласи моќта на фудбалот за зближување на луѓето Кока Кола започна кампања по повод своето партнерство со Премиер Лигата, фокусирајќи се на оние заради кои се игра овај спорт – навивачите. Спотот “Where Everyone Plays” ја препушта сцената на навивачите од цела ... Read More »

Кроација осигурување останува сигурен партнер на македонскиот репрезентативен ракомет

Скопје, 9. јануари 2019 – Во пресрет на дваесет и шестото Светско првенство во ракомет, кое од утре (10.01.) до 27-ми јануари се одржува во Германија и Данска, Кроација осигурување – Друштво за неживотно осигурување го продолжи парнерството со Ракометната федерација на Македонија. На тој начин компанијата даде придонес во ... Read More »

Facebook започнува партнерство со Httpool за поддршка на локалните бизниси во Балканскиот регион

Facebook и Httpool со задоволство го најавуваат стратешкото партнерство во Балканскиот регион. Httpool стана официјален партнер за препродажба на Facebook на Балканот, вклучувајќи ги Бугарија, Хрватска, Србија и Словенија. Facebook ја препознава можноста ова долгорочно партнерство да им користи на локалните агенции и огласувачи, за тие да допрат до побројни ... Read More »

Spotify го проширува своето партнерство со Нилсен

Компаниите ќе соработуваат на унапредување на мерењето на ефикасноста и досегот Платформата за стриминг на музика Spotify го прошири својот однос со специјалистите за податоци од Нилсен, во обид да го подобри мерењето на ефикасноста и досегот на нивната глобална огласувачка платформа. Пошироката соработка ќе вклучи усвојување на услугите на ... Read More »

Публицис групацијата (Publicis Group) и Мајкрософт (Microsoft) најавуваат партнерство за платформата Marcel AI

Публицис преку платформата Marcel ќе умрежи 80,000 вработени, овозможувајќи им преку неспоредливите можности на вештачката интелигенција да искористат различни искуства и информации кои постојат во групацијата.  Marcel ќе биде првата платформа во индустријата која ќе ги поврзе 80,000 вработени во Публицис групацијата, со поддршка на Мајкрософт и неспоредливите можности на ... Read More »

Ново партнерство – “20th Century Fox“, “Panasonic“ и “Samsung“

Трите компании се здружуваат за да овозможат најдобро доживување при гледањето на видео содржини со помош на HDR10+ технологија   Новото партнерство помеѓу трите големи компании – “20th Century Fox“, “Panasonic Corporation“ и “Samsung Electronics“, ќе обезбеди создавање на отворена платформа HDR10+ која ќе им овозможи на корисниците најдобро доживување ... Read More »

Бугарската ПР агенција “Параграф 42” склучи партнерство со американската Ketchum

Агенцијата за односи со јавност “Параграф 42” склучи заедничко партнерство за Бугарија со глобалната комуникациска агенција Ketchum, дел од групацијата на Omnicom Group. Целта на партнерството е размена на искуства и експертиза, како и привлекување на нови клиенти кои го опслужуваат бугарскиот пазар. Како официјален партнер, Агенцијата “Параграф 42” ќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365