Home » Tag Archives: Пежо

Tag Archives: Пежо

На воениот аеродром Жељава меѓу Хрватска и БиХ, Пежо сними спот со најголемиот нотен запис на светот

Напуштениот воен аеродром на границата меѓу Хрватска и Босна и Херцеговина обезбеди совршен амбиент за најновиот спот за Пежо 508 Пежо автомобилите отсекогаш биле синоним за удобност во возењето, а овај бренд токму тоа сликовито го пренесе во најновиот спот за новиот Пежо 508, за чии потреби еден познат композитор ... Read More »

Нова кампања на McCann Осло и Пежо

Во текот на 2017 година, McCann Осло и Пежо отпатуваa во Норвешка, од исток до крајниот север, во потрага убави предели кои го одземаат здивот. Резултатот е проектот OmVeier (Detours) – кој е преточен во различни формати, од печатени книги полни со возбудливи искуства кои ги овозможуваат норвешките патишта, до ... Read More »

Еуроимпекс е нов ексклузивен увозник на Пежо и за Албанија

По Македонија, Србија, Црна Гора и Косово, „Еуроимпекс” од почетокот на годинава е новиот ексклузивен увозник на Peugeot и за албанскиот пазар. Партнерството со „Пежо” (Automobiles Peugeot) трае четврт век, период во кој минавме многу и темелно го развивавме брендот Peugeot на домашниот пазар. Со задоволство го прифативме предизвикот да ги ... Read More »

Новак Ѓоковиќ главен лик во новата реклама на Пежо

Моментално најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ веке извесен период е заштитно лице на автомобилскиот бренд Пежо. Во новата реклама за францускиот автомобилски гигант, тенискиот ас игра меч во кој, благо речено, не му оди баш најдобро на почетокот….но потоа следи пресвртница во духот на кампањата на Пежо – “Повеќе сензација” ... Read More »

Кои автомобилски брендови во Македонија добиле најголемо внимание од медиумите?

Почитувани читатели, за денеска , во соработка со Press Clipping Ви подготвивме  квантитативна анализа на бројот на објави за автомобилската индустрија во периодот од првите 6 месеци од 2013 год. од која може јасно да се види кои брендови предизвикале поголемо а кои помало внимание кај македонските медиуми. Во периодот Јануари ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365