Home » Tag Archives: платформа

Tag Archives: платформа

L’Oréal и Facebook развиваат платформа за виртуелни тестови за клиенти

L’Oreal се здружи со Facebook во развивањето на виртуелни тестови за клиентите, кои ќе придонесат за подобрување на онлајн продажбата и поагресивен настап на компанијата на социјалните мрежи Лореал се здружи со Фејсбук во лансирање на виртуелни тестирања за клиенти, кои ќе им овозможат да погледнат како би можеле да ... Read More »

Публицис групацијата го информира целиот свет дека ја лансираа платформата Marcel AI

Marcel ќе ја забрза трансформацијата на Публицис групацијата од холдинг компанија во деловна платформа од 80,000 вработени.    Публицис групацијата[Euronext Paris: FR0000130577, CAC 40] денес и официјално ја лансираше платформата Marcel – именувана според основачот на Публицис Marcel Bleustein-Blanchet –  иновација која базира на можностите на вештачката интелигенција  AI, и која ќе ... Read More »

50 најпривлечни компании за креативците

Платформата Working Not Working ја издаде својата годишна листа на компании за кои креативците би „убиле“ за да добијат постојана работа Онјалн платформата за поврзување на креативци Working Not Working ја издаде својата четврта годишна листа на најпосакувани работодавци за кретивците, насловена Companies Creatives Would Kill to Work for Full ... Read More »

„When in X“, нов македонски стартап кој ќе ја промени туристичката индустрија во Македонија и регионот

Македонскиот стартап „When in X“ штотуку лансираше нова мобилна апликација која ќе ги поврзе туристите на Балканот со локални граѓани-туристички водичи, желни да го споделат своето знаење за регионот. Со апликацијата посетителите ќе може да разгледаат и резервираат различни активности, културни искуства и настани – сите организирани од локални граѓани. ... Read More »

Македонските граѓани ќе понудат Супер Куп сместување за 0 денари

Инстантниот енормен пораст на цените за сместување во хотелите низ Македонија поради европскиот Супер Куп кој на 8-ми август ќе се оддржи во Скопје, несомнено предизвика дузина негативни реакции кај љубителите на спортот во земјава и пошироко – бидејќи голем дел од европските фудбалски фанови на Манчестер Јунајтед и Реал ... Read More »

Manchester United е еден од првите брендови кои се приклучува како партнер на ново-лансираната Facebook развојна платформа за изменета реалност -Camera Effects.

“Ја развиваме камерата за првата платформа за изменета реланост’’ беа првите зборови на Марк Зукерберг кој ги најави новите филтери и интерактивни искуства за новата  Camera Effects платформа. Facebook заедно со својот тим и надворешни девелопери ќе ја развива новата платформа. По завршувањето на F8 конференцијата на Facebook, првите ефекти ќе ... Read More »

Adobe Advertising Cloud бара начини да го премости јазот помеѓу ТВ и дигиталните медиуми

На Adobe самитот кој деновиве се одржуваше во Las Vegas, Adobe го промовираше e Advertising Cloud, програмска платформа која компанијата тврди дека е првата платформа за менаџирање на рекламирањето низ традиционалните ТВ и дигитални платформи. Дизајнирана за видео Adobe нагласува дека новата платформа ги комбинира карактеристиките преземени од Adobe Media ... Read More »

Twitter објави нови алатки кои ја спречуваат злоупотребата на податоци

Twitter најави дека има намера да го ограничи степенот на злопупотреба на мрежата. Ови новости доѓаат по големите критики околу злоупотреба на неговата платформа и неуспехот да пронајде купувач по бројните гласини кои се шират со месеци. Twitter најави 3 големи главни измени кои ќе бидат промовирани во следните неколку ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365