Home » Tag Archives: принт реклама

Tag Archives: принт реклама

Еминем ги „дисна“ и музичките критичари во принт реклама за новиот албум

Новиот, изненаден албум „Kamikaze“ на легендарниот рапер Еминем беше примен со големо воодушевување од неговите фанови, брзо искачувајќи се на лидерското место на голем број музички листи низ светот. Албумот предизвика особено внимание поради бројните „дис“ песни во кои раперот остро критикува познати личности од политичкиот живот на САД и ... Read More »

„Сакате да напишам FCK на кофичката?“ – Како ПР кризата на KFC се претвори во принт реклама на векот

Малку работи во животот имаат подобро чувство од совршено темпирана непристојност, а пред скоро време токму тоа го откри франшизата на брендот KFC од Обединетото Кралство и Ирска. Имено, кога ланецот за брза храна се соочи со масовно затворање на своите ресторани поради неочекуван недостаток на пилешко месо, изгледаше како ... Read More »

Новата принт-реклама на Neutrogena ви овозможува да го избришете карминот од лицето на насловната страна

Neutrogena и агенцијата DM9DDB ни докажаа дека принт-адвертајзингот не е мртов со нивната најнова реклама. Тие ја искористија насловната страна на бразилскиот неделен магазин Caras и создадоа едно многу уникано искуство за читателите со моделот од насловната – Giovanna Ewbank. Како додадок на магазинот се најдоа сет од Deep Clean марамчиња ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365