Home » Tag Archives: пријави

Tag Archives: пријави

Отворени пријавите за ADFEST 2019!

  ADFEST ги отвори пријавите за наградите ADFEST 2019 Lotus Awards. Фестивалот и доделувањето на наградите ќе се одржи во PEACH Royal Cliff Hotels Group во Патаја на Тајланд, од 20 до 23 март 2019 година. ADFEST воведе четири големи промени во категориите за Лотус наградите за следната година. Имено, ... Read More »

Отворени пријавите за наградите Epica Awards

Огласувачки агенции, дизајн студиа, продукциски куќи, дигитални експерти, ПР агенции, медиумски компании и таленти од секој агол на креативната заедница, имаат можност да го видат својот проект на светската сцена со пријавување на единствените глобални награди за креативност во кои за победниците одлучуваат претставници од новинарската фела. Тоа значи дека ... Read More »

Продолжени пријавите за овогодишниот BalCannes!

Најдобра агенција во регионот од BalCannes оди во Кан Пријавите за овогодинешното регионално натпреварување, кое по седми пат се одржува во рамките на Викенд Медиа фестивалот во Ровињ, се продолжени за уште една недела, поточно до 07.09. 2018 година. Сите заинтересирани, оваа година, можат да ги искористат посебните придобивки при ... Read More »

Отворени пријавите за EUROBEST 2018

Отворени се пријавите за Евробест, фестивал кој ги поставува стандардите на креативност во Европа Евробест од 1988 година ги препознава големите идеи. Наградите на Евробест, ги става добитниците меѓу креативната елита. Ова значи дека се направени проекти што ги менуваат правилата на игра; кампањи кои дале резултати и го поместиле ... Read More »

Покажете му на Cannes како го правиме тоа на BalCannes

Ако оваа година мислите да се натпреварувате за својот BalCannes лав, фатете се за работа, затоа што пријавите за BalCannes, регионалната ревија на агенции, се отворени уште десетина дена! Најдобрата агенција на седмиот BalCannes ќе има можност со својот проект да се натпреварува на Cannes Lions 2019 – најреномираниот меѓународен натпревар ... Read More »

Отворени пријавите за WARC Media Awards 2018

Со жирито ќе претседаваат Џери Дејкин од Diageо, Никол Кејн од McDonald’s, Лорен Алифат од Renault и Андрес Поло од Visа WARC ги отвори пријавите за своите WARC Media Awards 2018, глобално натпреварување во кое се наградуваат комуникациските стратегии кои позитивно влијаеле врз резултатите од работењето за брендовите ширум светот. ... Read More »

Отворени пријавите за престижните натпреварувања на Денови на комуникациите – IdejaX и Mixx

Професионални здруженија HURA и IAB Хрватска ги покануваат експертите од комуникациската индустрија да ги пријават своите проекти на престижните натпреварувања   Со овогодинешниот фестивал Денови на комуникациите повторно се отвора можност за пријавување на креативни проекти и дигитални кампањи на кои агенциите и компаниите се особено горди. На националното креативно ... Read More »

Рекорден број пријави на SoMo Борец- 145!

Петтиот по ред SoMo Борец, кој ги доделува наградите за најдобрите дигитални кампањи во девет категории на Weekend Media Фестивалот во Ровињ, ги собори сите досегашни рекорди во пријавите. Пристигнале дури 145, што е најмногу до сега – се работи за зголемување од 40% во однос на претходната година. Најголем ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365