Home » Tag Archives: 100 години

Tag Archives: 100 години

DC Comics со приговор за новиот јубилеен амблем на фудбалскиот клуб Валенсија

Американскиот издавач на стрипови DC Comics, познат по своите ликови Бетмен, Супермен, Вондер Вуман, Флеш и други, поднесе приговор против шпанскиот фудбалски клуб Валенсија поради новото лого на клубот. Имено, по повод 100-годишнината од основањето, фудбалскиот клуб Валенсија претстави нов амблем кој прикажува лилјак со отворени крилја во златно-црна боја. ... Read More »

Модерните логоа добија редизајн во препознатливиот стил на Баухаус

Погледнете како би изгледале логоата на денешните брендови, ако тие би биле дизајнирани во Баухаус стил Во чест на стогодишнината од Школата за уметност Баухаус, дизајнерите се собраа околу дигиталната платформа 99Designs и редизајнираа некои од најпознатите логоа на денешницата во препознатлив стил на Баухаус. Епл, Старбакс, Ферари, Гугл и ... Read More »

Принт кампања на Danone по повод 100 роденден

Компанијата Danone по повод цел век постоење ги накити улиците на Париз со носталгични постери кои потсетуваат на историјата на брендот. Француската мултинационална корпорација за прехрамбени производи Danone проославува 100 години од своето постоење, а заедно со компанијата, 100-ти роденден прославија и нивните јогурти. По тој повод, брендот отпатува низ ... Read More »

Citroën прославува 100 години со кампања која ја промовира слободата

За својата стогодишнина, Citroën со помош на агенцијата BETC Traction создаде нова епизода на бренд кампањата која беше лансирана во април минатата година Citroën лансираше нова епизода на својата бренд кампања, која за нив ја креираше агенцијата BETC Traction, а со која прославува 100 години од своето постоење. Филмот е ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365