Home » Tag Archives: AllWeb

Tag Archives: AllWeb

Шестата AllWeb конференција закажана за 17 ноември

Време е вашиот бренд да го однесете на ново ниво Шестото по ред издание на единствената конференција која во фокусот ги има маркетингот и дигиталните комуникации ќе се одржи на 17 ноември во Скопје. AllWeb, како и секоја година претходно, ќе биде местото каде ќе се разговара за иднината и ... Read More »

Благица Ботиљеро ќе го отвори петтото издание на AllWeb

Добитничката на Еми награда за дигитален маркетинг и поранешен директор во Еделман, Моторола и Таргет Маркет, Благица Ботиљеро ќе биде првиот говорник што ќе застане на сцената на AllWeb, на 18 ноември оваа година. Позната е по нејзината способност да го мери повратот на инвестиции (ROI) во дигиталните медиуми, влијанието ... Read More »

Најавено петтото издание на конференцијата за дигитален маркетинг – AllWeb

Еднодневната конференција за дигитален маркетинг, AllWeb своето петто издание ќе го има на 18 ноември во Скопје. Форматот, којшто се покажа дека и одговара на публиката во изминатите години, останува ист: комбинација  на презентации и панел дискусии, одлични говорници и содржина, и супер можност за професионално дружење. Навиките и однесувањето ... Read More »

Конференцијата AllWeb со свој јавен чет на Viber

Конференцијата за дигитален маркетинг AllWeb отвори свој јавен чет на Вајбер (Viber Public Chat) во Македонија. Отсега, сите корисници на оваа апликација ќе може да бидат во тек со подготовките, во живо да ги следат интервјуата со говорниците и да добиваат важни информации поврзани со настанот. “Исклучително сме задоволни што ... Read More »

“Маркетинг агенциите и дигиталниот пазар“ – панел во рамки на AllWeb

Интернетот неспорно го промени начинот на кој комуницираме и бројот на луѓе со кои комуницираме секојдневно. Зголеменото користење на мобилни телефони, таблети и лаптопи предизвикува потреба од промена на начинот на кој брендовите комуницираат и се поврзуваат со своите постоечки и потенцијални клиенти, односно на начинот на кој тие го ... Read More »

ALLWEB – конференција за ера во која не се може без дигитални комуникации

Приказната на AllWeb, единствената конференција посветена на дигитален маркетинг во Македонија, продолжува четврта година по ред. Повеќе од петнаесет говорници на 13 ноември ќе застанат на сцена да ги пренесат своите искуства и совети за тоа како комуникацијата на интернет да ја претворите во поддршка на бизнисот. „Сакаме на нашите ... Read More »

Денеска во Скопје се оддржува AllWeb – конференција за интернет маркетинг и online ПР

Денеска во City Hall во Скопје се оддржува AllWeb – третата по ред конференција за интернет маркетинг и online ПР во организација на агенцијата NewMedia MK. На настанот се предвидени повеќе предавања на неколку експерти од разни области на интернет маркетингот меѓу кои и: Рик Вион, поранешен член на social media ... Read More »

Македонците не љубат премногу да споделуваат содржина од брендовите на Фејсбук

Истражувањето на Рејтинг покажува дека објавите на локалните брендови се споделуваат нешто помалку од 5 пати во просек Најуспешните македонски брендови на Фејсбук просечно добиваат по 62 лајка на едена објава, нешто повеќе од 5 коментари и 4,7 споделувања. Ова се резултатите од најновото истражување на Агенција Рејтинг, коешто ексклузивно ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365