Home » Tag Archives: balcannes (page 5)

Tag Archives: balcannes

Balcannes Top 25 |1000 Нескафе шолјички

Balcannes

Во наредниве 25 дена Маркетинг365 ќе ги претставува најдобрите 25 регионални кампањи во изборот на регионаната креативна ревија Balcannes. Редоследот на презентираните кампањи е по азбучен ред. 2/25 Агенција: Drap   Наслов на проектот: 1000 Нескафе шолјички Vladimir Karmelić, Account Director, Drap Aleksa Tatalović, Junior Copywriter, Drap Ana Petak, Art Director, Drap Ana Cetinić, ... Read More »

Да погледнеме “преку оградата“ – каква е состојбата во медиа-маркетинг индустријата во регионот?

Во склоп на Викенд Медиа Фестивалот кој неодамна се оддржа во Ровињ, се оддржа и традиционалниот Balcannes панел “Поглед преко плота“ на кој истакнати претставници од медиа-маркетинг индустријата од пооделните балкански земји презентираа каква е моменталната состојба и кои се трендовите на пазарот во кој работат. Учесници на панелот беа ... Read More »

McCann Белград прогласена за најуспешна агенција во регионот

Агенцијата “McCann” Белград е прогласена за најдобра агенција во регионот на фестивалот на рекламни кампањи “BalCannes” кој се одржува во рамките на Викенд Медиа фестивалот во Ровињ.”McCann” Белград е прогласена за агенција на годината врз основа на изборот на специјализираниот портал за огласување “Media Marketing” едногласно поддржан од страна на ... Read More »

Кампањата “Скопско ретро колекција“ меѓу топ 25 најдобри кампањи во регионот

Кампањата “Скопско ретро колекција“ реализирана од страна на агенцијата МекКен Скопје за клиентот “Пивара Скопје“ се пласираше во ТОП 25 најдобри кампањи на Балканот на регионалната Balcannes ревија во склоп на Викенд Медија Фестивалот кој деновиве се оддржува во Ровињ, Хрватска. Останатите пријавени македонски кампањи (“Бекутан кутија полна љубов“ за Алкалоид ... Read More »

Рекорден одзив на “BalCannes”: Пријавени дури 148 проекти

“BalCannes“ ревијата која се оддржува во склоп на Викенд Медиа Фестивалот, оправдано ја носи титулата маркетинг случување на годината во регионот. “Balcannes” кој што се одржува по трет пат, ова година привлече дури 148 пријавени проекти, речиси двојно повеќе од минатата година, кога притиганаа 82 пријави. Проекти пристигнаа од страна ... Read More »

McCann Подгорица по втор пат на BalCannes

Агенцијата “McCann Подгорица” пријави две кампањи за ревијата BalCannes на овогоинешниот Weekend Media Festival. Ова е втор пат како агенцијата “McCann Подгорица” учествува на BalCannes каде нвната кампања минатата година  „Nemoj da zakasniš“ имаше голем успех влегувјќи како прва кампања на една црногорска агенција меѓу 25 најдобри. Двете кампањи кои ги ... Read More »

Отворени пријавите за BalCannes 2014 !

(РЕГИОН) – Сите маркетинг агенции од Македонија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Словенија и Црна Гора ќе можат да се пријават за учество на третото по ред издание на BalCannes, регионалната ревија на најдобри кампањи која ќе се оддржи за време на Викенд Медиа Фестивалот во Ровињ – а кој го органзиира HURA (Хрватското ... Read More »

Што огласувачите мислат за маркетинг агенциите?

На панелот на огласувачи насловен “Како бираме маркетинг агенција“ кој се оддржа во склоп на BalCannes ревијата на Weekend Media Festival-от претставени се резултатите од истражувањето на HURA кое го изработи истражувачката куќа Ipsos врз 37 огласувачи клиенти на маркетинг агенции во Хрватска – во однос на ставовите на огласувачите ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365