Home » Tag Archives: mccann

Tag Archives: mccann

Белград – домаќин на најдобрите европски креативци

Најдобрите креативни директори на агенциската мрежа McCann од Европа се состанаа во Белград, со цел да разменат искуства за најдобрите и најефикасните кампањи, да ја продолжат заедничката работа во креирањето кампањи за клиентите и да ги применат најдобрите светски искуства во креативниот процес. Ова е уште една можност локалните агенции ... Read More »

Меккен Скопје вработува ПР менаџер, сениор графички дизајнер и менаџер за дигитални комуникации.

Меккен Скопје вработува ПР менаџер, сениор графички дизајнер и менаџер за дигитални комуникации. МЕНАЏЕР ЗА ОДНОСИ СО ЈАВНОСТА Од кандидатот очекуваме: Универзитетска диплома Најмалку три години работно искуство на исти или слични работни места Искуство од работа во агенција е предност Искуство во водење на проекти кои вклучуваат различни комуникациски ... Read More »

Меккен Уругвај креираше парфем кој ја стимулира креативноста

Меккен канцеларијата во Монтевидео, Уругвај, по повод својот 70-ти роденден креираше свој уникатен парфем кој го крстија како: “I CANN Eau de creativite”. Лимитираната едиција шишенца парфем со нота на овошје и цитрус, доаѓа со специфично “упатство за употреба“ кое ако се аплицира според насоките треба да придонесе за креативен boost ... Read More »

“Никакви пари не можат да го заменат чуството на гордост при смислување и реализација на врвните идеи“

Владимир Ќосиќ, креативен директор на агенцијата McCann Белград и претседател на жири комисијата за доделување на наградите KAKTUS 2016, зборува за тоа колку пазарот на маркетинг комуникациите во Србија е навистина интегриран, кои трендови ќе ја одбележат 2016 година, но и во која мера нашите агенции и клиенти се навистина ... Read More »

Репозиционирање и редизајн на брендот PREMIA – “Она што е вредно“

PREMIA е бренд со најширок асортиман на прехранбени производи на пазарот во Србија. Ова е фактот со кој членовите на креативниот тим на агенцијата McCann Белград започнаа приказна за репозиционирање и редизајн на овај навистина посебен бренд. “Од непобитна вистина до љубовна приказна” – вака со една реченица може да ... Read More »

“Вистината“ за младите

Зошто денешните идоли на младите се Новаќ Џоковиќ, Никола Тесла, Александар Вучиќ, Стив Џобс, Зоран Џинџиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ, Јелена Карлеуша, Владимир Путин, Анџелина Џоли … и како ги гледаат младите уметници открива изложбата Вистината за младите со која е претставено истоименото истражување и студијата на експертскиот центар  McCann Truth ... Read More »

Интервју со Срѓан Шапер, основач на I&F McCann Grupa “Идолите се меѓу нас“

Во интервју за словенечкиот Marketing magazin, Г-дин Срѓан Шапер, основач на I&F McCann Grupa, зборува за својата музичка и уметничка кариера, влезот во светот на адвертајзингот, развојот на бизнисот и преговорите за интеграција со агенцијата McCann Zagreb, луѓето со кои работи, како и за Белград – како нов “hub” за ... Read More »

Срѓан Шапер : Нашата визија е да бидеме најпосакуваниот комуникациски партнер

На фестивалот “Golden Drum” агенциската мрежа McCann за централна и источна Европа, во чии рамки работат и агенциите во составот на I&F McCann Grupa, втора година по ред е прогласена за најдобар комуникациски систем во овој дел на Европа.За освојувањето на ова значајно признание придонесоа и агенциите McCann Белград и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365