Home » Extra 5 » Vranec Special Selection на „Тиквеш“ дел од мултимедијалното шоу на светски познатиот Ијан Меккален

Vranec Special Selection на „Тиквеш“ дел од мултимедијалното шоу на светски познатиот Ијан Меккален

Светски познатиот актер Ијан Меккален, повеќекратно наградуван и два пати номиниран за Оскар и познат на пубиката по ликот на Гандолф од мега популарниот филмски серијал „Господар на прстените“, организираше мултимедијална претстава во Парк театарот во Лондон со наслов „Шекспир, Толкин другите и ти“.

На овој начин беше одбележан 50-годишниот јубилеј од неговата работа. Дел од овој културен спектакл во кој учествуваше и публиката, беше и Винарската визба „Тиквеш“. За време на претставата актерот го покани на сцената винскиот експерт Питер Меккомби и заеднички одржаа винска лекција која беше проследена од публиката со голем интерес и воодушевување, бидејќи и таа беше дел од изведбата.

Во текот на претставата каде што Меккален во интерактивно шоу ги потсети обожавателите на своите улоги и сподели дел од своето искуство,  специјално изненадување на вечерта беше Vranec Special Selection, виното на „Тиквеш“ што освои Трофеј за најдобро македонско црвено вино на годинешниот International Wine Challenge во Лондон. На шоуто на Меккален беше промовирано врвното вино на „Тиквеш“, а дел од присутните со купување на билет за шоуто добија и шише Vranec Special Selection со специјална етикета изработена за овој настан. Останатите посетители можеа да го купат виното, како и да уживаат во изложбата на култни постери, слики и фотографии од животот и работата на овој легендарен актер.

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365