Home » PRESS » ФАБРИКА КАРПОШ ГИ ПОСЕТИ ДЕЦАТА ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО

ФАБРИКА КАРПОШ ГИ ПОСЕТИ ДЕЦАТА ОД СОС ДЕТСКО СЕЛО

%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b0-1

Фабрика Карпош денес го посети СОС Детското село каде заедно со Дедо Мраз подарија новогодишни пакетчиња, а дечињата организираа специјална предновогодишна приредба за нивните гости.

„Споделената радост е поголема радост – навистина ни е драго што нашата среќа ја споделивме со дечињата, а за возврат добивме многу љубов, насмевки и прегратки, и прекрасна приредба во претпразнична атмосфера. Ова е доказ дека понекогаш малите работи можат да не направат посреќни и да направат да се чувствуваме убаво.“ – изјавија од Фабрика Карпош.

Со единствена цел да се овозможи празниците да донесат среќа и топлина кај секој кој има најмногу потреба од тоа, Фабрика Карпош и во иднина ќе продолжи да придонесува за општеството.

Автор Marketing365

Маркетинг365 (М365) е прв македонски портал кој во фокусот ја има маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. Формиран е во 2011 година и во своето досегашно постоење има добиено неколку домашни и меѓународни признанија вклучувајќи ги и “Блог на годината“ (прво место, 2011 и 2015 год.), “Највлијателен балкански блог кој доаѓа од Македонија“ (прво место 2012) и “Најдобар бизнис-информативен веб сајт“ (второ место, 2014). Почнувајќи од февруари 2015 година, Маркетинг365 е официјален претставник во Македонија на најпознатиот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тимот на М365 го сочинуваат активни професионалци од маркетинг, медиа и ПР индустријата во Македонија. e-mail : contact@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365